JBL

Монітори JBL
_
Американська компанія була відкрита Джеймсом Буллоу Ленсінгом 1946 року. У компанії два напрямки виробництва: "JBL Consumer" - створює техніку для домашнього використання і друга "JBL Professional" - виробляє професійне обладнання для дід-джеїв, концертних майданчиків і студій звукозапису.

Історія створення компанії така: Джеймс Ленсінг відкриває JBL через рік після того, як звільняється з раніше ним же створеної 1945 року компанії "Altec Lansing". Спочатку він спроектував кілька динамічних головок і супутніх елементів. Їх успішно використовували в кінотеатрах і домашніх умовах. Так само ним було створено найвідоміший гучномовець D130, який не втрачає своєї популярності протягом 55 років.

Джеймс Ленсінг був нікчемним бізнесменом, але висококласним і авторитетним інженером-акустиком. 24 вересня 1949 року він повісився, оскільки не витримали нерви через накопичені борги і погіршення справ компанії. Компанія JBL переходить у руки віце-президента компанії Білла Томаса. Виявившись більш заповзятливою людиною, Томас у наступні 10 років забезпечує компанію зростанням і розвитком. За ці роки компанія JBL покращує свою репутацію і стає лідером з виробництва акустичних систем для дому високої якості. Системи "Paragon" і "Hartsfield", того часу, добре розкуповувалися.

У 69-му Біл Томас продає компанію Сіднею Харману з "Jervis Corporation". У 70-х Сідней робить JBL народним брендом. Найбільш продаваним продуктом стає акустична система L-100. Так само в 70-х починається виробництво моделей професійних моніторів і до кінця 70-х років, більшість звукозаписних студій ставлять у себе обладнання марки JBL.

Наступні кілька десятиліть JBL концентрує своє виробництво на масовий ринок, виходить лінійка систем акустики "Northridge". Паралельно розробляється і надходять у продаж великі High-end системи "К2" і "Everest". JBL завойовує лідерство серед виробників систем для звукової індустрії.