DJ голки для програвача вінілу

Як вибрати головку звукознімача?

Головки звукознімача використовуються в програвачах вінілу і призначені для перетворення в електричний сигнал механічної енергії, що утворюється під час переміщення голки по звуковій доріжці диска. За принципом дії звукознімачі поділяються на головки з рухомим магнітом (MM) і рухомою котушкою (MC). Відповідно, у першому випадку голка пов'язана з магнітом, який переміщується всередині котушки індуктивності, а в другому - з котушкою, яка рухається в полі постійного магніту.

Звукознімач (картридж) MM-типу виробляє сигнал значно більшої амплітуди, ніж MC-головка. Але з огляду на те, що голка в ньому механічно пов'язана з важчим магнітом, ММ має гірші динамічні та частотні характеристики. Як правило, MC-головки коштують дорожче за MM-моделі, оскільки істотно складніші у виготовленні. Крім того, MM-звукознімачі зазвичай оснащуються змінною голкою, що значно здешевлює їхнє обслуговування, тоді як голку в звукознімальних голівках типу MC через його конструкцію самостійно замінити не можна.

Відмінності в рівні вихідного сигналу (а також деяких інших параметрів) між MM і MC-звукознімачами вимагають різного посилення на етапі фонокоректора. У деяких випадках використовується спеціальний МС-трансформатор, після чого сигнал вже подається на звичайну ММ-секцію. Під час вибору конкретної моделі звукознімача необхідно уважно вивчити його параметри (такі, наприклад, як власна вага і динамічна піддатливість) на відповідність їх наявній моделі тонарма. Рекомендовану виробником притискну силу картриджа слід враховувати під час його встановлення та налаштування програвача.

Як вибрати голку для звукознімача?

Якщо в звукознімачі для програвача вінілових дисків передбачена можливість заміни голки, це дає змогу істотно заощадити на обслуговуванні такого пристрою.
Через конструктивні особливості принциповою можливістю зміни голки володіють тільки головки з рухомим магнітом (MM-типу). Голку для звукознімача зазвичай виникає необхідність міняти в разі її зносу або поломки, а модель для заміни обов'язково вказується компанією-виробником. Додаткове налаштування тонарма, як правило, після заміни не потрібне, оскільки механічні параметри штатної та змінної голки для програвача повністю збігаються. Однак деякі меломани змінюють голку для програвача вінілових платівок на дорожчу (призначену для використання в голівці вищого класу), ніж штатна, і така заміна найчастіше потребує переналаштування тонарма. Проте, на думку багатьох користувачів, подібний апгрейд дає змогу поліпшити якість звуку недорогих звукознімачів (і пропелерів, на яких вони встановлені), і тому дуже популярний. Однак перед його виконанням необхідно переконатися в тому, що обрана голка повністю сумісна з наявним звукознімачем.
У будь-якому разі, голка для вінілового програвача є витратною частиною з обмеженим терміном служби, і необхідність її заміни з часом виникає. Подовжити термін служби голки допоможе правильне налаштування програвача і ретельний догляд за вініловою колекцією, проте сильно зношена, а тим паче пошкоджена голка не лише істотно знижує якість звуку вертушки, а й може призвести до руйнування звукової доріжки платівки.
Категорії
Вініловий програвач і пластинки потребують догляду не менше, ніж будь-який музичний інструмент
Вініловий програвач і пластинки потребують догляду не менше, ніж будь-який музичний інструмент
Вініловий програвач і пластинки потребують догляду не менше, ніж будь-який музичний інструмент
Вініловий програвач і пластинки потребують догляду не менше, ніж будь-який музичний інструмент
Брендові голки та картриджі для ваших програвачів
Брендові голки та картриджі для ваших програвачів