Фонокоректори

Незалежно від того, який програвач вінілу ви придбали, фонокоректор багато в чому визначає те, який звук ви отримаєте.

Фонокоректор

Фонокоректор - це пристрій, який застосовується для синхронізації вінілового програвача з підсилювачем або системою відтворення.
Устаткування підвищує рівень сигналу з встановленої на програвачі голки звукознімача і перетворює його до необхідних для обробки підсилювачем параметрів. Також фонокоректор відновлює частоту сигналу до прийнятого у всьому світі стандарту RIAA.
Більшість представлених на ринку фонокоректорів працюють з рухомим магнітом MM-картриджів. Деякі моделі також підтримують стандарт рухливої котушки MC-звукознімачів. Головки відрізняються по імпедансу, рівню вихідної напруги.
Сучасні цифрові фонокоректори оснащені механізмами внесення налаштувань в якість звучання, виходячи з індивідуальних переваг.
За технологією обробки обладнання розрізняється на лампове, цифрове і гібридне.
Незалежно від того, який програвач вінілу ви придбали, фонокоректор багато в чому визначає те, як він буде звучати.

Як обрати фонокоректор?

Предусилитель-коректор (або фонокоректор) є сполучною ланкою між LP-програвачем і підсилювачем. Задача такого пристрою - підвищити сигнал голки звукознімача до рівня, прийнятного для подачі на лінійний вхід Hi-Fi-підсилювача. Крім того, фонокоректор відновлює частотну характеристику сигналу до лінійної відповідно до специфікації RIAA (Міжнародної Асоціації звукозапису Америки). Це необхідна процедура, оскільки з технічних причин звук на грамплатівці доводиться записувати з послабленням баса та посиленням високих частот. Зрозуміло, частина підсилювачів або AV-ресиверів оснащені спеціальним входом для програвача вінілу, та а й в такому випадку застосування зовнішнього пристрою відповідного класу дозволить поліпшити якість звучання системи. Як правило, всі фонокоректори орієнтовані на роботу з MM-картриджами (з рухомим магнітом). Універсальні моделі працюють також з MC-звукознімачами (з рухомою котушкою). MM і MC-головки розрізняються за цілою низкою параметрів, таких як вихідна напруга і імпеданс, тому для них необхідно використовувати «свій» ланцюг. Більшість Фонокоректорів для вінілу є Plug-and-Play типу, однак в ряді моделей передбачена більш гнучка настройка для точного узгодження з різними головками. Як правило, мова йде про декілька ступенях посилення, опору навантаження і ємності. Перед покупкою Фонокоректора необхідно переконатися, що його тип і характеристики відповідають вашому звукознімачу.