Підсилювачі для навушників / ЦАПи

Зробіть звук по-справжньому живим

Як вибрати підсилювач для навушників?

Для власників якісних стереонавушників придбання спеціального підсилювача для них є цілком виправданим. За рідкісним винятком інтегральні підсилювачі та програвачі не здатні забезпечити по-справжньому якісне звучання через штатний вихід для підключення навушників.
Хороший підсилювач для навушників повинен працювати з моделями будь-яких опорів і чутливості - так само, як якісний підсилювач повинен вміти справлятися з різноманітними акустичними системами. Водночас підсилювач для навушників має певний тональний баланс та інші особливості звучання, які можуть по-різному проявляти себе з конкретною моделлю "головних телефонів". Тому без контрольного прослуховування вподобаного підсилювача через навушники, які ви маєте, не обійтися, і рішення про купівлю варто ухвалювати тільки після успішного проходження підсилювачем такого тесту. Це нескладно, оскільки габарити компонентів дають змогу зробити це оперативно і без виснажливого процесу розпакування громіздкої техніки.
Аналогічним чином справа йде і з портативними підсилювачами для навушників, призначеними для посилення сигналу від гаджетів. Смартфон, MP3-плеєр і навіть ноутбук зазвичай оснащені не надто якісним і до того ж малопотужним підсилювачем для навушників. Аудіосигнал з таких пристроїв необхідно посилити за допомогою кишенькового підсилювача для навушників, особливо якщо ви надаєте перевагу повнорозмірним стереонавушникам з опором понад 100 Ом. Кишеньковий підсилювач для навушників має батарейне або акумуляторне живлення - друге є вигіднішим, оскільки цей пристрій досить "ненажерливий", і за постійного використання частої заміни батарейок не уникнути.

Як вибрати ЦАП?

Зовнішні ЦАП-и (цифро-аналогові перетворювачі) використовуються в аудіотехніці досить давно і добре відомі досвідченим меломанам. Спочатку зовнішній ЦАП (DAC) був придуманий для того, щоб поліпшити якість звучання CD плеєрів, вмонтовані перетворювачі яких часто не відрізняються досконалістю. Підключивши зовнішній ЦАП до відповідного виходу програвача, можна "обійти" його електроніку, відповідальну за перетворення і обробку музичного сигналу, що знімається з CD.
Втім, вирішуючи одну проблему, зовнішні ЦАП-и породжували інші - наприклад, значне зростання рівня джиттера цифрового сигналу під час його передачі. Для того, щоб знизити рівень джиттера, розробники використовують у зовнішніх ЦАП-ах спеціальні буферні схеми, що впорядковують цифровий потік. Ще одним рішенням цього завдання є перетактування цифрового сигналу в ЦАП-і і навіть подача частоти з його генератора, що задає, назад у плеєр - зрозуміло, якщо така можливість передбачена конструкцією останнього.
Однак по-справжньому популярними зовнішні ЦАП-и стали останнім часом, у зв'язку з широким використанням комп'ютерів як джерел сигналу. Вбудовані звукові карти ПК, як правило, не забезпечують по-справжньому високої якості звуку, тоді як якісні "файлові" музичні записи стають цілком доступними. Зовнішній цифро-аналоговий перетворювач, оснащений роз'ємом USB, у більшості випадків забезпечує кращий звук, ніж вбудовані звукові карти, залишивши ПК тільки роль зручного "транспорту".