Фонокоректори

Незалежно від того, який у вас програвач, фонокоректор істотно впливає на звучання вашої аудіосистеми.

Фонокоректор

Фонокоректор - це пристрій, який застосовується для синхронізації вінілового програвача з підсилювачем або системою відтворення. Обладнання підвищує рівень сигналу зі встановленої на програвачі голки звукознімача та перетворює його до необхідних для обробки підсилювачем параметрів. Також фонокоректор відновлює частоту сигналу до прийнятого в усьому світі стандарту RIAA.

Більшість представлених на ринку фонокоректорів працюють з рухомим магнітом MM-картриджів. Деякі моделі також підтримують стандарт рухомої котушки MC-звукознімачів. Головки відрізняються за імпедансом, рівнем вихідної напруги. Сучасні цифрові фонокоректори оснащені механізмами внесення призначених для користувача налаштувань у якість звучання, виходячи з індивідуальних переваг.

За технологією обробки вхідного сигналу, що надходить, обладнання розрізняється на лампове, цифрове і гібридне.

Незалежно від того, який програвач вінілу ви придбали, фонокоректор багато в чому визначає те, як він буде звучати.

Як вибрати фонокоректор?

Передпідсилювач-коректор (або фонокоректор) є сполучною ланкою між LP-програвачем і підсилювачем. Завдання такого пристрою - підвищити сигнал голки звукознімача до рівня, прийнятного для подачі на лінійний вхід Hi-Fi-підсилювача. Крім того, фонокоректор відновлює частотну характеристику сигналу до лінійної відповідно до специфікації RIAA (Міжнародної Асоціації звукозапису Америки). Це необхідна процедура, оскільки з технічних причин звук на грамплатівці доводиться записувати з ослабленням баса і посиленням високих частот.

Зрозуміло, частина підсилювачів або AV-ресиверів оснащені спеціальним входом для програвача вінілу, але і в такому разі застосування зовнішнього пристрою відповідного класу дасть змогу поліпшити якість звучання системи.

Як правило, всі фонокоректори орієнтовані на роботу з MM-картриджами (з рухомим магнітом). Універсальні моделі працюють також з MC-звукознімачами (з рухомою котушкою). MM і MC-головки різняться за цілою низкою параметрів, як-от вихідна напруга та імпеданс, тому для них необхідно використовувати "свій" ланцюг. Більшість фонокоректорів для вінілу є пристроями типу Plug-and-Play, проте в низці моделей передбачено більш гнучке підстроювання для точного узгодження з різними головками. Як правило, йдеться про кілька ступенів посилення, опору навантаження і ємності.

Перед придбанням фонокоректора необхідно переконатися, що його тип і характеристики відповідають вашому звукознімачу.