PLAY VINYL

DJ контролер. Огляд найкращих версій


Діджейське обладнання за останні десятиліття зробило крок далеко вперед, постійно вдосконалюючи програмні та функціональні особливості. Перші DJ-контролери були лише програмним забезпеченням для обробки музики. Згодом виробники помітили потенціал і додали аудіоінтерфейс, різні ефекти та мікшер для відтворення звуку.
Якщо спочатку DJ контролери сприймали як універсальний, зручний апарат для перенесення в дорозі. То, на сьогодні вони незамінне рішення для професіоналів і новачків для ефективної обробки звуків.
У статті розповімо про найкращі софти, важливі характеристики, про які бажано знати під час пошуку DJ контролера, і підкажемо топ найкращих.
DJ програми
Новачок не відразу може розібратися в програмних забезпеченнях для DJ. Зовнішнє схожі програми діджея мають низку відмінностей, тому під час купівлі рекомендуємо орієнтуватися на бажаний драйвер. Вбудовані програми в MIDI-пристрої потрібні для аналізу треків, вибору відповідної тональності і темпу музики. Поточні версії дають змогу:
  • готувати композицію і міксувати з іншими,
  • розділяти, обрізати або зациклювати кліпи,
  • додавати до композиції інший звуковий фрагмент (семпл),
  • доповнювати різними звуковими ефектами.
Нижче розповімо про 3 програмні забезпечення преміум якості відомих виробників.
TraktorPro от NativeInstruments

Професійна, якісна система діджеїнгу зарекомендувала себе на світовому ринку, отримавши визнання, як найкращого обладнання діджея в 2009 році. Завдяки зрозумілому інтерфейсу TraktorPro 3 підійде для новачків.

Остання версія TraktorPro 3 надійна і працездатна. Аналіз і побудову DJ сетів доведено до автоматизму. Для усунення неполадок у сітці або ручного доведення до певного ефекту передбачено ручне налаштування. Мінус цієї DJ програми в повній залежності від BPM (показника швидкості відтворення музики) і чіткої системи бітів. Тому, для композицій з плаваючим BPM пристрій може не підійти.

Інформацію про можливу довжину композиції, BPM, візуалізовану форму хвиль та інші характеристики можна дізнатися з дека пристрою. У TraktorPro 3 широкий вибір якісних звукових ефектів, які вважаються одними з найкращих у світі. До того ж у третій версії додано можливість Mixer FX для можливості застосувати кілька ефектів паралельно.

SeratoDJPro и lite

Виробник відомий DVS системою для мікшування та управління програмним забезпеченням за допомогою цифрових CD і вінілових платівок.
Компанія Serato активно співпрацює з Izotope для створення різних ефектів на високому рівні.
Налаштування SeratoDJPro легше і зручніше за попередній варіант DJ програми. Ще одна особливість - показує завантажені треки у вертикальному або горизонтальному вигляді. Тим самим, у діджея є можливість візуально перевіряти рівність сіток.

Serato DJ lite - безкоштовна версія, створена для новачків. Зрозуміло, що функціональність низька, немає можливостей запису міксів і кількість слотів для фрагментів і швидкого доступу лімітована.

Pioneer DJ Rekordbox

Професійний софт для діджеїв, запущений відносно недавно. Платформа одразу ж стала популярною, завдяки інтеграції всього, починаючи від регулювання музикою в хмарній системі до реалізації креативних можливостей. На програмному забезпеченні Rekordbox зручно проводити аналіз твору, який потім відтворюють на налаштуваннях Pioneer CDJ та DJM. Тобто, будь-яку композицію, проаналізовану на Rekordbox згодом можна грати на іншому професійному пристрої від Pioneer DJ.
Обладнання компанії вважається стандартом для діджеїв, який застосовують на фестивалях, у великих клубах.
У DJ програмі Pioneer Rekordbox включено величезну кількість функціональних ресурсів. Система Педів працює у восьми режимах, зокрема семпли, ефекти та інші.
За ефектами Rekordbox DJ повторює професійний контролер Pioneer DJM, відображення яких відбувається у формі, схожій на Serato DJ.
Інші види програмних забезпечень

Можна називати ще багато рішень, які мають такий самий великий функціонал, як три попередні, але за доступною ціною. Наприклад:
- Новинка djay Pro від компанії Algoriddim створена для Mac, добре працює з медіатекою.
- MixVibes випускає оновлені версії CrossDJ, завдяки якому можна нескінченно повторювати ефекти, міксувати плагіни.
- Якщо зазначені програми коштують близько 50 доларів, то Mixxx абсолютно безкоштовне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом для Windows, macOS і Linux. Підходить як новачкам, так і професіоналам.
- Професійна DAW-станція Ableton Live цікава можливістю одночасної обробки великої кількості звуків. Програма створена не тільки для створення музичних композицій, а й аранжування. У режимі сесії можна програвати семпли в різному порядку, перетворюючи звучання доріжок і додаючи ефекти.
Інструментарій софту Ableton Live сподобається діджеям, які люблять не тільки мікшувати, а й створювати свою музику.
Функціональні характеристики
Крім програмного забезпечення у кожної моделі Dj контролера є свої відмінні властивості. Наявність аудіоінтерфейсу, кількість каналів також важлива для відтворення.

Габарити
У великих контролерів широкий функціонал. Маленькі габарити DJ пристрою зручні для перевезення з собою на автомобілі або літаку. Є ще контролери середнього розміру, оптимальні за ціною та опціями.

Живлення

DJ контролери можуть працювати від мережі або через USB-з'єднання. Контролери з невеликою вагою можуть працювати від комп'ютера. Але, великі пристрої необхідно підключати до мережі. При перевезенні в закордон слід також запастися перехідниками.

Аудіоінтерфейс

Звукова карта DJ контролера, що обробляє звук, більш високої якості, ніж така ж карта комп'ютера. Це зумовлено тим, що інтерфейс для користувача не призначений для професійного підходу. Аудіоінтерфейси розробляються переважно для діджеїв і професійних музикантів. Для зручності обладнані спеціалізованими конверторами, що переводять цифрові дані в звуки. Якщо хочете DJ контролер з можливістю моніторингу та професійного запису звуків, то рекомендуємо пристрій з аудіоінтерфейсом.

Канали

Розрізняють 4х і 2хканальні DJ контролери. Обробка звуку відбувається таким чином:
- з деки звук надходить на підсилювач для налаштування рівня сигналу;
- після за допомогою еквалайзера зручно підвищити або знизити частотність;
- потім на фейдері регулюється гучність.
Пристрої з 4 каналами дають змогу працювати відразу з 4 деками, але дорожчі за ціною. Для музикантів-початківців або співаків достатньо двоканального контролера.

Аудіо-роз'єми

Контролери діджеїв з аудіоінтерфейсом забезпечуються роз'ємами, призначеними для підключення до аудіосистем. Прийшовши в клуб з контролером, пам'ятайте, штатна акустика не оснащується роз'ємом AUX, тому наявність аудіоінтерфейсу дасть змогу під'єднатися до будь-якої системи. Аудіо роз'єми поділяються на вихідні та вхідні. Перші в свою чергу діляться на:
- вихідні для підключення до зовнішніх джерел звуку. Розрізняють XLR, Jack, RCA;
- за допомогою майстер-виходу приєднуються до штатної акустики;
- Booth-вихід приєднує до контролера додаткові колонки;
- SEND роз'єм потрібен для включення в композицію зовнішніх ефектів;
- Jack і Mini-Jack виходи, призначені для навушників. Якщо ці виходи не передбачені, то потрібен перехідник.
Вхідні зустрічаються такі:
- LINE для підключення CD-програвача;
- PHONO, щоб під'єднати програвач вінілу;
- MIC (Jack/XLR) для ввімкнення мікрофона.

Мікшер Standalone

Наявність такого функціоналу дає можливість застосовувати DJ контролер як звичайний мікшер, без використання комп'ютера. Зручна функція для отримання всіх можливостей DJ-пристрою.
Підсумок
Найкращий DJ контролер це той, який підходить вам за девайсом, функціоналом, програмним забезпеченням і ціною. Тому перед тим, як купити систему діджеїнгу, ознайомтеся з характеристиками, підберіть розмір і виберіть відповідний за вашим досвідом.

Далі ми пропонуємо топ найкращих DJ контролерів, на нашу думку, які вирізняються чудовими властивостями і функціоналом високої якості.

Для новачків

Діджеям-початківцям чудово підійдуть легкі портативні пристрої з базовим функціоналом. Вони доступні за ціною, але не поступаються за якістю звучання. Отже:
1) двоканальний Pioneer DDJ-400, оснащується rekordbox dj у повній версії. Вбудований аудіоінтерфейс. Працює через USBживлення.
2) Pioneer DJ DDJ-SB3. У контролер вбудовані ексклюзивні функції FX Fade для швидкого переходу по треках і Pad Scratch для створення ефектів. Поставляється з безкоштовною програмою Serato DJ Lite.
3) NativeInstrumentsTraktorKontrolS2 Mk3 двоканальний. DJ контролер оснащений аудіоінтерфейсом, інноваційним мікшером з 8 ефектами і 3 фільтрами. Доставляється з повною версією програми Traktor PRO 3.
4) чотириканальний Numark Mixtrack Platinum. Порівняно з минулими версіями оснащується додатковим LCD дисплеєм. DJ контролер поставляється з ПЗ Serato DJ Intro, а також семплами Prime Loops Remix Toolkit.

Для діджеїв середнього рівня

Досвідчені DJ віддають перевагу багатому функціоналу, але при цьому мобільності контролера.
1. Pioneer DDJ-1000. Працює на 4 деках за клубним стандартом NxS2. ПЗ, що поставляється, - Rekordbox DJ. Оцініть РК-дисплеї, встановлені на джогах, що дають змогу отримувати високу точність.
2. Native Instruments Traktor Kontrol S4 MK3. Чотириканальний професійний DJ контролер з аудіоінтерфейсом і програмою TRAKTOR PRO. Технологія Haptic Drive дає змогу працювати в режимах Jog, Grid, Turntable. Ефекти управляються за допомогою функцій REV і FLUX. Також є USB-A порт для приєднання другого контролера.
3. Pioneer DJ DDJ-SX3 підтримує програмне забезпечення Serato DVS. Функціонал оснащений ефектами Sound Color FX (Filter, Noise, Jet і Echo).
4. Двоканальний DJ- контролер Roland DJ-505. Управління здійснюється через пакети ПЗ Serato DJ. Аудіоінтерфейс вбудовано в пристрій.
5. Reloop Mixon 4. Спільна розробка Algoriddim і Serato. Це all-in-one варіант DJ контролера, що працює не тільки з Algoriddim djay Pro (iOS/Mac), Serato DJ (Mac/PC), а також ПЗ інших розробників. Чотириканальний пристрій з вбудованим аудіоінтерфейсом може встановлювати рівні сигналу за допомогою фільтра Sound Colour і одночасно працювати з декількома ефектами, завдяки режиму Macro FX.
Професійні моделі

Преміальні DJ контролери оснащені всіма сучасними технологічними рішеннями, багатофункціональні. Параметри таких пристроїв великі, тому в основному підходять для клубів. Можливість підключення зовнішніх накопичувачів повністю позбавляє їх залежності від комп'ютера.

1) Denon DJ PRIME 4 – чотириканальний DJ контролер із сенсорним екраном у 10-дюймів. Пристрій оснащений процесором, що дає змогу виступати без комп'ютера. Prime 4 може підключиться до медіатеки за допомогою SATA. У контролер діджея вбудовано 13 ефектів і фільтрів.
2) 4-канальний універсальний DJ контролер PioneerXDJ-XZ постачається з ПЗ rekordboxdj. Оснащений:
- 14 Beat FX і шістьма Sound Color FX ефектами,
- у повнорозмірні джоги вставлені дисплеї Jog Display і РК-дисплеї,
- підтримкою Pro DJ Link,
- режимом Link Export mode для можливості підключення двох ноутбуків.
3) Pioneer XDJ-RX2 – двоканальна DJ-станція з оновленим дизайном, функціями та ефектами. Передня панель оснащена Touch-екраном у 7 дюймів. Вбудований Link Export дає змогу підключати додаткові цифрові пристрої.
4) чотириканальний Denon MCX8000 пявляє собою станцію і контролер для DJ. Програмне забезпечення "Engine" дає змогу працювати з комп'ютера і перемикатися на Serato. Корпус виготовлений за технологією "Built-like-a-tank". Контролер оснащений РК-дисплеями і сенсорними смугами Needle Drop для управління треками.

Купуйте найкраще, щоб відточувати професійні навички без шкоди для якості звуку.
У нашому магазині ми легко підберемо відповідну модель DJ контролера за вашими побажаннями щодо функціоналу та ціни.
Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens в Україні.
Нехай звук говорить сам за себе!
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger