Саундбари

Саундбари потребують мінімального простору та дротів, а їхній елегантний дизайн доповнює сучасні плоскі телевізори. Більшість саундбарів має вбудоване посилення. Ми рекомендуємо використовувати ці динаміки з сабвуфером для повноцінного звучання.
Як вибрати саундбар?
Саундбари (звукові панелі або звукові проектори) є відносно новою технікою на AV-ринку, проте їхня популярність стрімко зростає. Подібний пристрій покликаний замінити вбудовану акустику плоского телевізора, яка традиційно не вирізняється високою якістю звуку. Саундбари або звукові панелі встановлюються під телевізором на стійці, або підвішуються на стіну під ним. Деякі моделі розраховані на використання їх як підставки під ТВ.

Зазвичай звукова панель під'єднується до ТБ через S/PDIF (коаксіальний або оптичний), проте деякі моделі оснащені HDMI роз'ємами, що дає змогу під'єднати до них кілька зовнішніх джерел сигналу. Крім цифрових, у саундабарах присутні аналогові стереовходи. Дедалі частіше зустрічається приймач Bluetooth, USB-входи (для портативних накопичувачів або пристроїв iPod/iPhone), а найбільш просунуті моделі мають мережевий функціонал (Ethernet або Wi-Fi).

З погляду акустики саундбари можуть мати двоканальну конфігурацію (тобто з вбудованою стереосистемою), або багатоканальну - з додатковими випромінювачами для тилових і центрального каналів. Сабвуфер у таких пристроях може бути як вбудованим, так і зовнішнім, який зазвичай має бездротове з'єднання з основним модулем.

Для того, щоб випромінювачі, розташовані перед слухачами, могли формувати об'ємну навколишню звукову сцену, саундбари використовують DSP-обробку сигналу. Для коректної роботи з кінозвуком такі пристрої оснащуються декодерами Dolby Digital / DTS. Саундбар комплектується пультом ДУ, але його можна навчити і командам зі штатного пульта ДУ, що значно спрощує користування AV-системою.