Підсилювачі

Підсилювачі розраховані на роботу з найрізноманітнішими джерелами сигналу і стануть чудовою основою для сучасної стереосистеми.

Підсилювачі

Нині всі випущені підсилювачі можна розділити на два типи - напівпровідникові (транзисторні) і лампові підсилювачі (можуть також мати і гібридну транзисторно-лампову конструкцію). Другі перебувають у явній меншості на сучасному ринку, але досить широко представлені в ніші High End. Транзисторні моделі можуть являти собою доступні за вартістю пристрої початкового Hi-Fi, але також випускаються і для категорії топового аудіо.

Зазвичай у цьому сегменті багато підсилювачів працюють у так званому класі A, що вирізняється великим енергоспоживанням і низькими спотвореннями. Більшість же Hi-Fi-підсилювачів використовують режим посилення A/B. Останнім часом дедалі більшої популярності набувають моделі, в яких використовується імпульсна (або "цифрова") схемотехніка класу D.

Незалежно від типу Hi-Fi підсилювач може бути двоблоковим, тобто таким, що складається з роздільних блоків - передпідсилювача (містить вхідні роз'єми і регулювання) і підсилювача потужності (призначеного для підключення АС). Але найчастіше на практиці зустрічаються інтегральні підсилювачі - об'єднують в одному корпусі обидва модулі. Крім того, деякі з інтегральних моделей мають виходи попереднього каскаду для підключення ще одного підсилювача потужності.

Як вибрати стереопідсилювач?

Стереопідсилювач є невід'ємною частиною музичної аудіосистеми, звісно, якщо така не побудована на базі активної акустики, що вже має вмонтовані підсилювачі у своєму складі. Інтегральні (або, як їх ще іноді називають, інтегровані, хоча таке позначення видається не зовсім точним) підсилювачі складаються з каскадів попереднього посилення, сигнал на який подають від програвача або іншого джерела, і кінцевого - призначеного для підключення акустичних систем.

У найзагальнішому випадку Hi-Fi стереопідсилювач має на передній панелі селектор входів і регулятор гучності - це всі органи управління, які необхідні інтегральному підсилювачу для роботи. Багато моделей підсилювачів для колонок мають також селектор джерел сигналу для запису - в тому разі, якщо модель зберегла такий "рудимент" аналогової епохи, як роз'єми для підключення магнітофона. Також у стереопідсилювача можуть бути регулятори тембру в області низьких і високих частот, однак з огляду на те, що в більшості випадків меломани їх не використовують, ці регулятори мають бути доповнені кнопкою вимкнення схеми корекції або прямої подачі аудіосигналу "в обхід" усіх допоміжних схем. Останнім часом набули поширення випадки оснащення стереопідсилювачів цифровими входами, зокрема USB - тобто в цьому разі вони мають вмонтований ЦАП. Корисним буває і вихід для під'єднання навушників, проте в цьому разі якість звуку сильно залежатиме від його конкретної реалізації.

Деякі моделі інтегральних підсилювачів мають можливість підключення двох пар АС - зручна опція, якщо необхідно озвучити дві кімнати за допомогою одного стереопідсилювача. До того ж дві пари роз'ємів у більшості випадків дають змогу під'єднати акустику до Hi-Fi підсилювача за схемою Bi-Wiring, що зазвичай покращує загальну якість звучання системи.