Програвачі вінілу

Найбільший вибір вінілових програвачів в Україні
Топ продажу

Вінілові програвачі

Вінілові програвачі, мабуть, є найстарішими джерелами сигналу ери Hi-Fi, а на музиці з вінілових платівок виросло не одне покоління меломанів. Програвачі вінілу випускаються багатьма компаніями, серед яких є і гранди світової індустрії, і невеликі спеціалізовані компанії.

На відміну від інших аудіопристроїв, програвачі вінілових дисків є дуже "примхливими" у виготовленні з "механічної" точки зору.

Основні конструктивні вузли програвача, привід диска і тонарм зі звукознімачем, мають бути сконструйовані і виконані таким чином, щоб забезпечити стабільне зчитування звукової доріжки грамплатівки. Якщо в CD плеєрі нестабільності роботи сервомеханізму можна компенсувати за допомогою електронних систем корекції помилок, то в програвачі вінілових платівок помилки зчитування неминуче призведуть до артефактів - спотворень, перекосів тонального балансу, клацань або детонації звуку. Тому всі механічні вузли LP програвача мають виготовлятися з максимально можливою точністю, а в процесі експлуатації програвач грамплатівок необхідно час від часу налаштовувати.

Історично існує кілька основних конструкцій пропелерів для вінілу - з прямим, роликовим або пассіковим приводом диска (сьогодні з низки причин поширені пассікові), з різними типами тонармів і шасі ("столу"). Усі вони по-своєму впливають на певні нюанси у звучанні вінілової платівки, хоча основні вимоги до якості відтворення завжди залишаються незмінними. У будь-якому разі програвач вінілу (як і будь-який інший аудіопристрій) необхідно обирати тільки після уважного прослуховування в Hi-Fi-салоні.