PLAY VINYL

Як обрати найкращий підсилювач для Hi-Fi-системи?
Для багатьох поціновувачів домашньої аудіо-системи початком шляху до своєї першої Hi-Fi апаратури стали радянські колонки. Вони оснащувалися підсилювачем з великою кількістю регулювальних кнопок і перемикачів. Майбутні меломани з цікавістю перемикали, крутили їх, щоб отримати ідеальне звучання.

Нині нікого не здивуєш музичною системою з широким функціоналом і підсилювачами з високими можливостями звуку. Але, все ж вибір найкращого і відповідного під вашу домашню систему Hi-Fi-підсилювача залишається актуальним питанням. І сьогодні ми розповімо, як підібрати і на що звертати увагу під час вибору підсилювача, а також про види, класи звукопідсилювачів.

Підсилювач - що це і з чого складається
Аудіо компонент мережевого стрімінга або програвача вінілової пластики, що підсилює відтворений сигнал, називають підсилювачем. Аудіо сигнал перетворюється і з посиленням передається в акустичну систему, з якої ми слухаємо музику.

Завданнями Hi-Fi-підсилювача вважаються:

 • поліпшення потужності сигналу, поданого від програвача вінілу;
 • перетворення початкового звуку на якісний і чистий, з мінімальними перешкодами.

Багато хто плутає підсилювачі з колонками. Але окремі звукопідсилювачі відрізняються від колонок із вбудованими аудіопідсилювачами і складаються з таких деталей:

1) Вхідний каскад - необхідний для під'єднання програвача або інших апаратур;
2) Вихідний каскад - оснащений транзисторами для передачі перетвореного звуку на колонки;
3) Блок живлення - являє собою трансформатор для регулювання вхідного струму. Вага звукопідсилювача залежить від цього компонента;
4) Блок регулювання та управління - найцікавіша візуальна частина. Дає можливість вибрати джерело сигналу, перемикати потрібний вхід, коригувати еквалайзер.

Характеристики підсилювача
Під час вибору виділяють параметри, на які бажано звернути увагу, щоб аудіосистема не підвела під час використання.

1. Вихідна потужність визначається оптимальним значенням, за якого звук передається чисто, без спотворень, перешкод і тріску. Існує максимально можливий стандарт, але під час використання в такому режимі підсилювач швидко зношується і незабаром якість звуку може не задовольняти власника системи.
Тому, для того, щоб Hi-Fi-підсилювач служив довго і результативно, слід враховувати площу приміщення, в якому розміщена апаратура, та особливості акустичних колонок. Підсилювач з вихідною потужністю в 40 ват підходить для домашнього використання, для студії або концертного залу краще вибирати від 100 ват і більше.
2. Частотний діапазон. Серед сучасних пристроїв легко зустріти підсилювач з параметром частотності, більшим за стандартний 20кГц. Чим більший показник, тим краща якість звуку.
3. Коефіцієнт посилення показує якість і потужність рівня звуку, отриманого при виході з підсилювача. Показник розраховується відношенням вихідної потужності до вхідної і виражається в децибелах.
4. Відношення сигнал/шум. Параметри шуму мають бути меншими за музичний сигнал.
Види Hi-Fi-підсилювачів за призначенням
Залежно від виконуваних функцій і параметрів розливають 4 типи підсилювачів. Нижче докладніше розповімо про кожен.


Попередній підсилювач.


Завдання цього пристрою в підготовці сигналу, що надійшов, до посилення. Часто цей вид підсилювача називають просто "Пред". У наворочених аудіосистемах перед винесено окремим пристроєм. На пристрої можна змінювати показники еквалайзера, фільтрів, параметри налаштувань перед подачею на основний підсилювач. Задня панель передпідсилювача оснащена різними аналоговими і цифровими виходами, як для програвача вінілових платівок, телевізора, CD-пристрою і магнітофона.

Один із найкращих варіантів - Rotel RC-1572 MKII, представлений у сріблястому та чорному кольорі.
Переваги цієї моделі у високоякісному звуці, багатій функціональності на один елемент, гарному захисті від наведеної напруги та ізоляція кабелю.
Габаритні розміри і високу вартість можна назвати як недоліками, так і показниками відмінної якості цього Hi-Fi-підсилювача.
До RC, як і передпідсилювачів інших моделей, потрібен підсилювач потужності.
Кінцевий підсилювач


Потужнік, як його називають у народі, працює у зв'язці з попереднім пристроєм. На підсилювачі потужності немає деталей для регулювання, тому не може застосовуватися автономно. Кінцевий елемент служить лише для того, щоб посилити струм і напругу для підвищення рівня сигналу, що надходить від джерела.
Кінцевий підсилювач під'єднується до передпідсилювача й акустичної системи.
Переваги цього виду у високій потужності, максимальній якості звучання і відмінній ізоляції від перешкод, наведень.
Як і попередні Hi-Fi-підсилювачі, кінцеві коштують дорого і потребують окремого місця для розташування.

Одними з найкращих можна назвати:

Наявність передпідсилювача і підсилювача потужності не означає, що треба виходити за рамки передбаченого бюджету. Адже є непогані звукопідсилювачі 2 в одному.
Інтегрований підсилювач

Пристрій ще називають інтегральним, завдяки об'єднанню функцій передпідсилювача і потужника. Відмінний варіант для економних. При цьому якість відтворення нічим не гірша за зв'язку з окремих преда і підсилювача потужності
Великий функціонал і відносно компактні параметри стають причиною вибору на користь інтегрованого пристрою.
Універсальність підсилювача може викликати сумніви в якості одного з елементів посилення звуку.


Одними з найкращих моделей інтегрованих підсилювачів середнього цінового сегмента ми вважаємо:
Моноблок


Четвертий вид підсилювача створений для професійних аудіофілів, які тонко відчувають будь-які перешкоди. Моноблок ділиться на.
 • транзисторний;
 • ламповий.
Завдяки наявності єдиного каналу посилення, звук виходить ідеальним з мінімальними спотвореннями. Але, саме через цю властивість одного моноблока буде замало і доведеться придбати одразу два.
До Hi-Fi-підсилювача потрібен "пред", оскільки на ньому відсутні регулювання та інші деталі. Для кращого ефекту моноблок розташовують поруч з акустичними колонками для досягнення кращого звучання.
Один із варіантів моноблочного підсилювача - ARCAM ARCPA240EU.
Переваги моноблока в:
 • максимальному захисті від спотворень, наведень;
 • короткому підсилювальному тракті;
 • високоякісному посиленні звуку.
Обов'язковість потреба у двох моноблочних і попередньому підсилювачах вимагають наявності великої площі для розташування.
Вибір підсилювача залежить від побажань і досвіду користувача, а також цін. Економічний і популярний варіант - інтегральні пристрої. Цінителі преміальної якості обирають двійку з попереднього і кінцевого підсилювачів. Скрупульозні користувачі підбирають ще й відповідні моноблоки.
Типи підсилювачів за підсилювальними елементами
Пристрої для посилення можуть працювати на радіолампах, транзисторі або на обох деталях одразу.

Лампові підсилювачі

Любителі слухати вінілові програвачі в тиші і з характерним потріскуванням безсумнівно оцінять звукопідсилювачі з радіолампами. З технічної точки зору лампові пристрої мають:
 • невелику в 15-20 ват потужність;
 • нелінійний звук зі спотвореннями;
 • низький коефіцієнт ПД.
Але, сучасні моделі підсилювачів з ламповими елементами виробляються з добре опрацьованим звуковим спектром і динамікою. Наприклад, Synthesis Soprano Limited Edition.
Основні переваги Hi-Fi-підсилювача з радіолампами в естетичному ретро-стилі, м'якому звучанні на середніх частотах.
Під час придбання треба враховувати, що лампи споживають багато електроенергії.
Транзисторні підсилювачі

Якщо необхідно купити підсилювальний пристрій, який не набридне з роками, рекомендуємо підсилювач з транзисторами. Переваги цього виду в наступному:
 • напівпровідники, здатні видати максимальну потужність до кількох сотень ват;
 • детальне, динамічне, живе звучання;
 • можливість прослуховування як спокійної музики, також рок, поп та інших музичних жанрів;
 • високий рівень ККД;
 • підійде новачкам і професіоналам.
На сьогодні це найуніверсальніші та найпрактичніші підсилювачі, які підходять для програвачів вінілу, CD-плеєрів та інших апаратур.
Гібридні підсилювачі

Професійний пристрій, що об'єднав у собі тепле звучання лампового і потужність, точність і динаміку транзисторного підсилювачів. Один з варіантів, Magnat MR 780, вирізняється відмінною якістю звуку і можливістю підбору варіантів звучання.
Недолік гібридного підсилювача у високому енергоспоживанні та ціні.
Поділ за класами
Якість посилення і звучання залежить від класу підсилювача, обумовленого режимами дії активних елементів пристрою. Отже:

1. Клас А зустрічається рідко. Переваги звукопідсилювача такої якості у високій точності та чіткості перетворення звуку. Але, є і великий недолік у дуже низькому ККД. Hi-Fi-підсилювачі А класу підходять для програвачів вінілу, яким не страшна невелика потужність. Але, треба пам'ятати про дуже високе енергоспоживання пристрою.

2. Підсилювачів класу В у широкому доступі не зустрічається. Зате є клас АВ. Досить популярний вид, завдяки:
 • високій потужності;
 • енергоощадним властивостям;
 • чіткості відтворення звуку;
 • доступній ціні.
Більшість перед- і кінцевих підсилювачів виробляються саме в сегменті АВ. Підсилювачі вирізняються збалансованим і різноманітним звучанням.
3. дуже рідко зустрічаються підсилювачі класу D, що цінуються унікальною точністю звуку вище 90%. Хоча в основі пристрою побудована робота з аналоговим сигналом, багато хто вважає цей підсилювач цифровим. Абсолютно ідеальне відтворення не завжди приємне для слуху, тому виробляється даний вид в чистому вигляді дуже мало.

Тепер, докладніше дізнавшись про всі види, властивості підсилювачів, легко підібрати відповідний. Але, якщо все ще складно, ми рекомендуємо дотримуватися наступного пункту.
Поради щодо вибору відповідного підсилювача
Перед купівлею Hi-Fi-підсилювача бажано перевірити і прослухати будь-яку мелодію. Так ви зрозумієте, чи подобається звучання і потужність обраного пристрою. Також, хорошим плюсом буде:
1) Оснащення цифровим- аналоговим перетворювачем дасть можливість розширити асортимент пристроїв для підключення.
2) Вбудований в один корпус з підсилювачем фонокоректор - незамінний варіант для прослуховування легендарних альбомів на вініловому програвачі.
3) Наявність двох клем дасть можливість підключати 2 пари колонок і слухати їх у різних приміщеннях.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть при придбанні підсилювача. Якщо захочете дізнатися докладніше, наші консультанти завжди на зв'язку, готові допомогти з будь-яких питань, пов'язаних з купівлею Hi-Fi-підсилювача.
Чекаємо вас у Play Vinyl!
Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens в Україні.
Нехай звук говорить сам за себе!
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger