Audio-Technica AT-LP120 vs AT-LP120X
Порівняння та Огляд

PLAY VINYL - Найбільший вибір вінілових програвачів в Україні
Програвач вінілу Audio-Technica AT-LP120 є стандартом індустрії вже понад 10 років. Прямий привід і незліченна кількість функцій плюс приємний середній ціновий діапазон роблять AT-LP120 однією з ключових моделей японського бренду Audio-Technica.

Оновлена версія AT-120X (2019) пропонує кілька невеликих змін і поліпшень. Крім того, вартість програвача стала ще доступнішою.
1. Що залишилося колишнім?
Репутація AT-120 ґрунтується на (4) основних характеристиках:

→ потужний мотор прямого приводу

→ повністю кастомізований S-подібний тонарм, що кастомізується

→ найширший функціонал при вільній можливості "plug and play"

→ доступна ціна для такого рівня програвача

1.1 Наявність прямого приводу - досить унікальне явище в цьому ціновому сегменті. На прямому приводі відсутній пасик, а сам диск з'єднаний з моторчиком безпосередньо. Прямий привід не потребує такої частої уваги, як пасіковий привід, а ще прямий привід має вищий крутний момент (потужність мотора).
1.2 Тонарм на LP-120 набагато вищого рівня, ніж будь-які аналоги в цьому сегменті. Він надихався знаменитим програвачем Technics SL-1200, і, по суті, базується за своєю конструкцією на його тонармі. Наявність противаги і антискейтинга відкриває простір для подальших маніпуляцій і будь-яких поліпшень. Крім того, тонке підстроювання тонарма дасть змогу зменшити знос голки й отримати чіткіший і чистіший звук.
1.3 Говорячи про характеристики і функціонал - дуже мало функцій, яких в AT-LP120 немає.

З основного:

→ вбудований передпідсилювач, підключайтеся до будь-якої системи напряму без зайвого клопоту

→ вбудований передпідсилювач можна відключити, якщо є бажання використовувати щось зовнішнє

→ USB вихід для підключення до комп'ютера/Цифрового запису

→ важкий литий алюмінієвий диск для стабільної передачі швидкості

→ важіль управління підйомом і спуском тонарма

→ знімний хедшелл картриджа

→ знімна пилозахисна кришка, що знімається

→ контроль pitch - уповільнення і прискорення програвання

→ перемикання швидкостей кнопками: 33, 45, 78 RPM

→ ніжки, що поглинають негативні вібрації
1.4 Наявність такого функціоналу і характеристик, у поєднанні з приємним прайсом, роблять AT-LP120 одним з наших улюблених програвачів. Тепер час познайомитися з оновленим LP120X.
2. Що змінилося?
Ми виділили (7) змін в оновленій моделі AT-LP120X:


→ моторчик

→ зовнішній блок живлення

→ антискейтинг + відсутність можливості підстроювання висоти тонарма

→ картридж

→ передпідсилювач

→ знімні кабелі, амплітуда регулятора pitch і колір діода підсвічування стилуса.

→ дизайн і загальна естетика, а також ціна
2.1 Моторчик в AT-LP120X був значно поліпшений. Тепер він споживає набагато менше енергії (2.75W vs 11W). Це означає, що мотор може працювати менше для виконання попереднього обсягу роботи. Це позначається на звучанні в позитивну сторону. Крім цього, стартовий механізм став трішки швидшим.

2.2 Зовнішній блок живлення замість вбудованого дає змогу повністю виключити негативний вплив конвертації змінного струму в постійний всередині програвача.

2.3 Функція антискейтингу відповідає за точне підстроювання руху голки по канавці вінілової платівки. Оскільки тонарм трохи зісковзує ближче до центру платівки, антискейтинг дає змогу поставити голку чітко по центру. До 2017 року у моделі LP120 були деякі проблеми з цією функцією, Audio-Technica почула користувачів і переробила її з нуля в новій LP120X.

Зауважимо, що в новинці зникла функція підстроювання висоти тонарма. Вона викликала масу проблем і запитань у початківців-слухачів вінілу. Було не зовсім зрозуміло, яку висоту потрібно вибирати для того чи іншого картриджа.
2.4 Audio-Technica AT-LP120X отримав оновлений картридж AT-VM95E разом із хедшеллом AT-HS6. Через вищий вихідний сигнал (4.0mV vs 3.5mV), AT-VM95E дає змогу отримувати якісніший звук. Крім того, на новому картриджі ширший спектр охоплення частот (20-22,000 Hz vs. 20-20,000 Hz).

Важливо відзначити, що картридж на новинці відноситься до всього сімейства серії VM95. Це дасть вам змогу замінити картридж на будь-який інший з цієї серії. Наприклад, можна придивитися до nude diamond stylus...
2.5 Передпідсилювач AT-LP120X видає сильніший сигнал на виході, а при вимиканні жодним чином не впливає на сигнал (раніше при вимиканні передпідсилювача він все одно трохи впливав на звук).

→ PHONO на ATLP-120: 2.5 mV номінальна на 1 kHz, 5 см/сек
→ PHONO на AT-LP120x 4 mV номінальна на 1 kHz, 5 см/сек

2.6 LP120X може похвалитися наявністю нових унікальних функцій:

→ RCA кабель, що відключається, - простіше поміняти або поліпшити
→ амплітуда дії регулятора pitch змінилася на загальноприйнятий стандарт +8/+16, раніше було +10/+20. Функція буде корисна для діджеїнгу.
→ ліхтарик для підсвічування стилуса став знімним і змінив свій колір. Ліхтарик тепер легко можна поміняти на новий.
2.7 Дизайн програвача став помітно свіжішим. LP120X має більш гладку форму корпусу і більш однорідну обробку різних компонентів. Нам особливо подобається матова поверхня (включно з тонармом) і відповідний хедшелл AT-HS6.

За рахунок винесеного блоку живлення, вага LP120X стала трохи меншою. Оновлений програвач важить 8 кг, тоді як попередня модель важила майже 11.
Підбиваючи підсумки
Поліпшення, властиві AT-LP120X, пропонують продумане й естетичне оновлення улюбленої всіма моделі. Двигун із прямим приводом, вдосконалені функції та якісні компоненти (особливо картридж VM95) у сукупності створюють щось справді цікаве. А ціна на новинку робить її доступною для широкого кола шанувальників вінілу. Ми настійно рекомендуємо цей програвач вінілових платівок для всіх користувачів, які розглядають цей ціновий діапазон.
Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger