PLAY Vinyl

Огляд:
Audio-Technica AT-LP5

Кілька років тому японська корпорація Audio-Technica прийняла рішення почати випуск програвачів вінілу під власною маркою. Рішення тим більш логічне, що протягом багатьох десятиліть компанія є лідером у виробництві звукознімачів, а також аксесуарів для програвання грамплатівок.
Перше знайомство

Вперше новинка була представлена публіці на виставці IFA в Берліні восени 2015 року. Якщо судити за основними характеристиками вертушки, вона є логічним продовженням модельного ряду, водночас її зовнішній вигляд означає однозначну орієнтацію на використання в складі домашньої стереосистеми.

Дизайн Audio-Technica AT-LP5 витримано в дусі класичних програвачів золотої епохи стерео. Поворотний стіл, тонарм і вимикач - все, що потрібно слухачеві, і нічого зайвого. Однак про конструкцію програвача варто розповісти докладніше, оскільки дещо все ж приховано від очей користувача.

Стіл
Як і більшість вертушок у лінійці компанії Audio-Technica, AT-LP5x - прямопривідна модель, тобто опорний диск приводиться в рух безпосередньо шківом двигуна, без використання додаткового пассіка або ролика. Такий тип приводу традиційно використовувався японськими виробниками періоду розквіту вінілу.

Сам корпус програвача виконано в мінімалістському дизайні, з органів управління на верхню панель винесено тільки комбіновану ручку, яка відповідає одночасно за пуск диска і перемикання швидкостей обертання. Користувач може вибрати між 33,3 або 45 оборотами за хвилину, при цьому, на відміну від інших моделей, плавне регулювання швидкості обертання тут не передбачено. Для вертушки, призначеної для домашнього використання, це абсолютно виправдано. Для зупинки диска використовується електронне гальмо, що спрацьовує практично миттєво.
Диск
Опорний диск, на який кладеться платівка, в Audio-Technica AT-LP5x виготовлено з легкого алюмінієвого сплаву. При цьому гумовий мат, що володіє хорошими антивібраційними властивостями і покликаний поглинати паразитні коливання, сам по собі становить істотну частку в загальній вазі конструкції. Загалом, таке поєднання видається оптимальним і достатнім для програвача середньої цінової категорії.
Тонарм
Зовні тонарм, встановлений на програвачі, нагадує як класичні моделі Audio-Technica 70-x років минулого століття, так і сучасні "руки" різних виробників. Він являє собою традиційну конструкцію на карданній опорі, де обертання в горизонтальній і вертикальній площинах забезпечується двома парами підшипників. Балансування тонарма - статичне, це означає, що для регулювання притискної сили використовуються не пружини, а виключно противага.

Сама противага має тарування, що дає змогу встановлювати рівень притискання без використання спеціальних ваг, однак для більш точного налаштування ними все ж краще обзавестися. Є вбудована система компенсації скачувальної сили (антискейтинг), необхідне значення задається за допомогою повороту невеликого коліщатка, розташованого праворуч від опорного вузла тонарма. Часто доводиться чути рекомендацію встановлювати рівень антискейтингу, що дорівнює значенню притискної сили, однак на практиці це рідко відповідає дійсності.
Головка звукознімача
Програвач Audio-Technica AT-LP5x штатно поставляється з уже встановленою на шел фірмовою ММ-головкою AT95Ex. Сам шелл моделі AT-HS10 виготовлений з легкого сплаву і має позолочені контакти. Головка оснащена знімною голкою з еліптичним заточуванням, радіуси - 0,3 на 0,7 мм, чутливість - 4 мВ. Рекомендована притискна сила - 2 грами, що є досить високим значенням для ММ-головки.
Електроніка

Як і інші моделі Audio-Technica, цей програвач має на борту вмонтований фонокоректор, а також плату АЦП, що дає змогу оцифровувати платівки, як то кажуть, на льоту. Звичайно, ті з користувачів, хто захоче використовувати зовнішній коректор більш високого класу, мають таку можливість - вбудований модуль фонокоректора завжди можна відключити за допомогою розташованого на задній панелі перемикача. Там же розташовано стереовихід, організований на роз'ємах RCA, цифровий вихід USB, точка заземлення, а також загальна клавіша вимикання живлення. У комплекті з вертушкою йде кабель RCA, USB-кабель, мережевий дріт, адаптер для "сорокоп'яток", а також софт для оцифровки вінілу.

Звучання
Звучання Audio-Technica AT-LP5x у складі нашої тестової системи стало приємним сюрпризом. Дуже непогана деталізація, відмінний баланс. Темброве багатство акустичних інструментів і вокальних партій передавалося досить переконливо. Програвач малює звукове полотно, скоріше, великими мазками, зосереджуючись на головному і не акцентуючи увагу на якійсь одній частині звукового діапазону. Загальний характер звучання - скоріше, розслаблений і плавний, що не надто характерно для програвачів з прямим приводом. Для тих слухачів, хто хоче оцінити різницю між цифровим і аналоговим звуком у відповідній ціновій категорії, кращого варіанту складно придумати.
ВИСНОВОК

Чудовий варіант недорогого програвача, що чудово підходить для знайомства зі світом вінілу. Закінчене рішення для тих, хто хоче долучитися до аналогового звуку без особливого клопоту. Приємний бонус - набір інструментів для швидкого оцифрування платівок.

Придбати Audio-Technica AT-LP5 ви можете у нас на сайті.


Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger