Повний посібник із догляду за колекцією вінілових платівок

PLAY VINYL - Найбільший вибір вінілових програвачів в Україні
Так, вони вимагають до себе трохи більше уваги, ніж Apple Music або Spotify, але і безумовно мають набагато крутіший вигляд на твоїй полиці ;)

У цій статті ми розповімо, як отримати від вінілу максимум.


Фраза "турбота про колекцію вінілових платівок" зазвичай викликає у людей жахливі асоціації. У голові одразу виникає образ чоловіка певного віку (чомусь саме чоловіка), який вічно сидить удома, з тугою і обожнюванням дивлячись на рідкісну платівку Френка Заппи, яку йому ледве вдалося роздобути, і який розповідає всім і кожному, що цю платівку ніхто й за жодних обставин не повинен слухати й узагалі чіпати. Що ж, такому типу колекціонерів платівки і справді краще не діставати, щоб уникнути серцевого нападу :)

Але насправді це не найкращий сценарій. Платівки - це не злиток золота, який слід тримати у сховищі під сімома замками. Вони створені для того, щоб їх слухали. І не думай, що якщо ти виявиш до них краплю поваги, то перетворишся на того дивного дядька.


Ми зібрали кілька порад, дотримуючись яких, ти продовжиш термін життя свого вінілу і зможеш зберегти його чудове звучання на довгі роки.

Прочитай цю статтю, і хтозна - може, ти вирішиш, що гра у вініл усе-таки варта свічок і передумаєш продавати татові платівки на OLX :)

1. Як правильно поводитися з вінілом?

Почнемо з азів - руки геть від платівки. Доторкатися до неї, звісно, можна, але тільки тримаючись за краї або ярлик у центрі. Відбитки пальців не просто зіпсують глянцевий вигляд поверхні. Жир і бруд з твоїх пальців неминуче знизить якість звучання, оскільки заб'ється в жолобки на платівці. А ще завжди є ризик подряпати її нігтями.

2. Поради з чищення

Всіма силами намагайся уникати пилу. Регулярно протирай програвач і опускай кришку під час відтворення записів. Але, природно, як би ти не старався, пил все одно потрапить на вініл.

Варто упустити момент - і платівки стануть занадто брудними, почнуть тріскатися, можуть взагалі перестати відтворюватися або навіть пошкодити стилус, тож не затягуй. Але й чистити їх за допомогою клею ПВА і пластикової лопатки - ще та затія.

Насправді, ти не помилишся, якщо віддаси перевагу щітці з вуглецевого волокна, яка допоможе швидко прибрати пил з платівки, а також спеціальній рідині і серветці для видалення більш серйозних забруднень. Всі ці премудрості є ось в цьому наборі.

3. Як зберігати колекцію платівок?

Запам'ятай головне: горизонтально - добре для прослуховування, погано для зберігання. Якщо зберігати платівки горизонтально, вони з часом деформуються. Ще ховай їх подалі від прямого сонячного проміння (книжкова шафа просто біля вікна - не годиться); а ще краще, якщо вони житимуть у сухому і помірно теплому приміщенні. Зберігай платівки вертикально і обов'язково в конвертах. Хочеш, щоб вініл виглядав як новий - доведеться витратитися на спеціальні пластикові конверти, які не тільки захистять його від ушкоджень, а ще й знімуть статику.


Якщо ти тільки початківець аналоговий меломан, тобі підійде ось ця мінімалістична подставка для платівок, а якщо у тебе вже значна колекція - зверни увагу на ось цю красу.
4. Як зрозуміти, що час замінити голку?

Точно так само, як супер-крутий спорткар буде жахливо їздити на зношених шинах, вініл буде огидно звучати навіть на найпрофесійнішому програвачі з дорогою акустикою, якщо голка зношена.

Взагалі голка (або стилус) - це єдина точка дотику між програвачем і вінілом, тому їй варто приділити увагу. Сенс у тому, що, коли голка надійно і правильно "лягає" на платівку, вона вловлює всі вібрації запису. Що кращим буде сигнал, який стилус передасть на підсилювач, то якіснішим буде і звук.

Звісно, голка з часом зношується і її потрібно замінювати. Сигналом, що її час настав, може бути погіршення якості звуку - наприклад, зниження гучності, або якщо раптом яскраві звуки (барабани, тарілки) більше не чути, або голка зіскакує з доріжки чи періодично пропускає цілі шматки запису.

Якщо таке сталося, не переживай - у нас є маса варіантів голок, ти навіть можеш влаштувати своєму програвачу апгрейд ;)

5. Витисни максимум зі свого програвача

Звісно, в найбюджетнішому програвачі криється не так багато можливостей, але ось вертушку класом вище можна налаштувати так, щоб забезпечити мінімум тиску на доріжку запису. Якщо твій програвач дозволяє, відрегулюй трекінг і вагу тонарма - це допоможе знизити знос голки і самої платівки, а ще зведе до мінімуму ймовірність скейтингу (це коли голка ковзає по вінілу, видаючи несамовитий звук).

6. Що робити з вінтажним вінілом?

Купуючи старий вініл, у 99% випадків він буде деформований (внаслідок неправильного зберігання на сонці, в горизонтальному вигляді тощо). Щоб реанімувати таку платівку, помісти її в конверті (обов'язково!) під важку стопку книжок (тільки не перестарайся!) на пару тижнів. Новою вона не стане, але деформація має зменшитися.

7.Ще деякі можна і не можна

Не залишай конверти на сонці - вони вигорять

Обов'язково регулярно замінюй зношені внутрішні конверти (ті, в які безпосередньо вставляється платівка)

Нікому не давай послухати свої платівки, поки вони не прочитають цю статтю! Ми серйозно!

Слухай свої платівки якомога частіше. Це їхнє призначення :)

Каталог для догляду за вінілом від Play Vinyl
Переходьте, дивіться детальніше і обирайте своє
Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger