Play Vinyl PRO

Дизайн вінілових платівок

Класичні чорні або ті, що світяться в темряві?
На вінілі щодня виходять альбоми виконавців найрізноманітніших жанрів - від перевидання Бітлз і Кріденс до Тейлор Свіфт. Але в наш час, платівки бувають різних типів і найменувань. І про це сьогодні ми поговоримо.

Багато платівок красивих і різних. Вінілові платівки можуть відрізнятися за різними критеріями - і за кольором, і за своєю формою (буває фігурний вініл, а також диски геометричних форм), за форматом і розміром.

Найпоширеніший, класичний відтінок більшості вінілових платівок - це чорний колір.
Лейбл (яблуко) на такій платівці може бути абсолютно будь-якого кольору, від білого до різнобарвного, але сам вініл завжди буде чорного кольору.
Ще платівки бувають кольорові, абсолютно різних відтінків. Виявляється, що на етапі становлення і початку розвитку "вінілової культури" прослуховування музики планувалося запровадити колірне маркування платівок за жанрами і напрямками. Але про це незабаром забули. Шкода. Це було б, напевно, цікаво для колекціонерів і аудіофілів.
Зауваження! - Колір може бути навіть золотистим. І не треба плутати їх із платівками, що стоять у магазинах у рамочках. Вони коштують купу грошей - їх слухати не можна. Ті платівки справді із золотим напиленням, як кажуть продавці.

Далі йдуть платівки Clear Vinyl - іншими словами - прозорі. За великим рахунком Clear Vinyl теж можна віднести до кольорових платівок. За технологією вони нічим не відрізняються від кольорових і за звуком теж відмінно звучать.

Грубо кажучи, платівки можна розділити на три типи - стандартні (чорні), кольорові та пікчери.
Кольорові платівки діляться на Clear (прозорі), на кольорові (одноколірні) і Splatter. Splatter Vinyl - це вініл із вкрапленнями або, як кажуть, з бризками.

Вони теж добре звучать і бувають різних забарвлень. Виглядає дуже барвисто і яскраво. Навіть є колекціонери, які збирають тільки сплітери. Їхні колекції - це суцільний калейдоскоп фарб, що розбурхує уяву.

І нарешті picture disc. Справжній шедевр дизайнерської думки та її художнього втілення.

Це вініли, які слід скоріше за все не слухати, а вішати його на стіну або ставити на поличку. Тому, як звук на них жахливий. Маса на них шумлива. Ефект відчиненої кватирки і вітродую присутній на всіх пікчер дисках. Плюс до всього море клацань шурхотіння, ну загалом всі дефекти, які зустрічаються на вінілі, ви можете зустріти на одному пікчер диску. Хоча є люди, які стверджують, що він за якістю нічим не відрізняється від стандартного вінілу.


Це не пікчер. Просто кольоровий вініл, так само хорошої якості звучання.


На пікчери, як правило, картинка альбому нанесена на саму платівку, хоча трапляються і просто малюнки.
Як виробляються такі пікчер вініли? За основу береться та ж сама чорна маса, що й на звичайній чорній платівці. Далі кладеться папір, тобто той малюнок, який буде зображений, і покривається на подобі поліетилену, який застигає. Опісля на цю поверхню наносяться доріжки, які ми слухаємо. Оскільки цей шар дуже тоненький, фактично ми чуємо як треться голка об папір і через це виникає ефект вітродую і власне жахлива маса.

Доріжки виходять дуже крихкі, особливо якщо на сторонах записано 25-30 хвилин, а вони ще й тихо звучать. Тобто ви самі розумієте - дефекти звучать голосно, а фонограма тихо. Слухати їх жахливо і без толку. Їх можна купувати хіба що для колекції і якщо є можливість купити стандартний чорний, то краще купити його.

Так само дуже рідкісні, але все ж іноді їх можна знайти - платівки Glow-In-The-Dark. У них у складі містяться частинки фосфору і ці платівки світяться в темряві. Одна з таких платівок - це американське перевидання White Zombie La Sexorcisto. Звук на ній вельми посередній, за рахунок цього складу з фосфором, судячи з усього.

І так, що ж ми дізналися? Сплітери, чорні, кольорові та прозорі - це платівки з хорошим звучанням і зовнішнім виглядом. Вони відмінно вписуватимуться у вашу колекцію, пікчери для прослуховування жахливі і купувати їх варто, тільки як доповнення або красу.

А вибрати і купити будь-яку вподобану платівку ви можете в магазині вінілових платівок PlayVinyl.

На цьому ми й закінчимо свою коротку екскурсію вершинами аналогового звуку.Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger