PLAY VINYL

Збираємо домашню аудіосистему: джерела, підсилювач і акустика.

Гід із підбору


Всі ми хочемо зібрати якісну аудіосистему для дому за доступною ціною. Але багатьом складно підібрати всі компоненти, які відповідали б вам за властивостями і перевагами. Тому ми створили гайд, завдяки якому легко буде вибрати той чи інший елемент домашньої системи.
Отже, для стандартного набору достатньо одного джерела, підсилювача і двох колонок. А яких саме, спробуємо розповісти в статті.
Джерела
Різні сучасні джерела звуку дають широкі можливості для вибору. Залежно від способу запису інформації, поділяють аналогові та цифрові джерела.

З аналоговим звуком

Вінілові програвачі
Касетні та котушкові магнітофони

 1. Вінілові платівки являють собою поверхню, на яку нанесено матричний малюнок за допомогою електричного імпульсу. Програвач перетворює ці імпульси і передає їх у фонокоректор, підсилювач і потім на акустичні колонки.
Щоб легше було вибрати відповідний програвач, ми виділили властивості, які визначає якісний пристрій. Наприклад:

1) Можливість регулювання тонарма + мікроліфт.
На тонармі хорошої якості легко налаштовується притискна сила, висота, антискейтинг та інші параметри. Завдяки мікроліфту голка встановлюється без пошкоджень для звукознімача або пластинки.
2) Доступна заміна картриджа дасть можливість швидко замінити зношений звукознімач на новий.
3) Шасі, опорний диск, ніжки. Ці деталі мінімізують вібрацію звукознімача і зменшують резонанс під час програвання. Бажано, щоб стіл був виготовлений з міцного ДСП, полімеру або каменю. Найкращі опорні диски виробляються із загартованого скла, алюмінію.
Одними з найкращих вважаються програвачі вінілу від AudioTechnica, TEAC, Pro-Ject.
2. Касетники все ще користуються популярністю у поціновувачів, як данина поваги 90м рокам минулого століття, але вже в новому, вдосконаленому форматі. Відтворення магнітофона просте - пристрій зчитує інформацію з касети і передає на підсилювач. Рекордної кількості продажів касет за останні кілька років було досягнуто в США цього року. Звісно, багато хто пам'ятає касетні магнітофони від Sony або Philips, але зараз якісні моделі виробляють не тільки вони.
3) Легендарні "котушечники" цінуються унікальністю. Забуте старе відродилося в 2010-х роках і знову переживає пік популярності. Принцип роботи полягає у відтворенні запису зі стрічок, намотаних на котушки. Перевагами цієї моделі аналога вважається прекрасна якість звучання, наближена до студійної.
Цифрові джерела

CD-програвач
Мережевий музичний плеєр (стример)

1. Серед меломанів CD не надто популярні, але й у них є шанувальники. Перші CD програвачі Philips зробили революційний стрибок у звучанні. Потім наприкінці 90-х випускаються пристрої з підтримкою формату SACD (Super Audio CD) з високою частотою дискретизації. На жаль, формат не прижився. Для колекціонерів CD-дисків рекомендуємо під час купівлі:
 • уникати ринків, крамниць та інших місць продажу, де легко нарватися на неякісний продукт.
 • вибирайте програвачі з цифровим входом. Їх можна використовувати з навушниками та іншими девайсами.
 • зверніть увагу на підключення, воно має бути балансним. Тоді звук вийде чистим, без спотворень. Наприклад, XLR.
 • і звичайно, важливий якісний ЦАП.
Ми рекомендуємо купити один з варіантів від світових виробників Rotel, TEAC або CambridgeAudio.
2. Переведення оптичних музичних дисків на мережеве зберігання можливе за допомогою мережевого програвача. Сигнал на пристрій може надходити з Wi-Fi, Bluetooth і відтворюється у відмінній якості. Плеєр підтримує AirPlay, Chromecast не конфліктує зі Spotify, Tidal. Під час вибору орієнтуйтеся на такі поради:
 • пристрій підтримує aptX і HD, працює через Bluetooth;
 • залежно від бюджету підбирайте програвачі з високою роздільною здатністю, від 24 біт/96 кГц PCM до 32 біт/768 кГц.
 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість управління зі смартфона. Також заздалегідь подбайте про стабільний, швидкісний інтернет або Ethernet-з'єднання в будинку. Адже мережевий плеєр повністю залежить від мережі.
Ми рекомендуємо стримери від CambridgeAudio, Marantz, Rotel, Cayin і недорогі від Audiolab.
Підсилювачі
Без цього елемента домашньої аудіосистеми неможливе коректне відтворення звуку. Підсилювач приймає сигнали від джерела і перетворює його для прослуховування на акустичну систему.
Отже, найоптимальніший аудіопідсилювач - інтегральний. У пристрої об'єднано 3 основні компоненти правильного перетворення звуку: передпідсилювач, підсилювач потужності і фонокоректор. Вірне рішення для початківців і професіоналів. Інтегральний підсилювач хорошої якості може відтворювати сигнал вінілового програвача, касетного магнітофона, стримера або CD-плеєра. Ми рекомендуємо Cambridge Audio CXA81и CXA61, TEAC AI-503, Rotel A11 Tribute, Quad Vena II Play Lancaster.
Якість звучання підсилювача залежить від його класу. Найпопулярнішим, з відмінним співвідношенням ціни та якості вважається клас АВ. Багато інтегральних підсилювачів розроблено в цьому сегменті, у них високий ККД, збалансоване, чисте звучання.
Не варто плутати підсилювачі з AV-ресивером, які застосовуються в основному для домашніх кінотеатрів. При цьому ресивер оснащений тюнером, великою кількістю входів для цифрових і аналогових програвачів. Але якість звуку від ресивера гірша, ніж при використанні підсилювача.
Вибір підсилювача за потужністю залежить від параметрів приміщення. Наприклад, для невеликих кімнат підійде аудіопідсилювач із 40 ват. Також пам'ятайте про чутливість акустики, для низькочутливих колонок підбирайте підсилювачі з більшою потужністю.
Отже, обирайте інтегральний підсилювач АВ класу з потужністю, що підходить для вашого приміщення та акустичної системи.

А що зі входами?
1. На підсилювачі мають бути входи для аналогових пристроїв типу RCA, а також:

 • фонокоректорний вхід для вінілового програвача;
 • USB;
 • HDMI;
 • оптичний;
 • коаксіальний.
2. Якісні підсилювачі оснащуються двома парами клем. Таким чином, зручно слухати колонки, встановлені в різних приміщеннях.
3. З'єднання Bluetooth або Wi-Fi дає змогу користуватися підсилювачем за допомогою смартфона. Це зручно і просто.
Відмінності різних видів підсилювачів
Від схематехніки пристрою залежить потужність і чистота відтвореного звуку.
1) У лампових пристроях застосовуються для посилення радіолампи. Пристрій має низьку потужність і простішу схему порівняно з транзисторними. Ламповий підсилювач видає м'який, теплий звук.
2) Переваги транзисторного підсилювача в детальному, чистому звучанні, високій потужності та динаміці. Вибір на користь транзисторного типу підсилювача робиться на основі лінійного, насиченого звуку і динамічності.
3) Гібридний підсилювач об'єднує всі найкращі якості лампового і транзисторного типів. За низькі звуки відповідають транзистори, за високі - лампи.
4) Найточніший сигнал відтворюється за допомогою цифрового підсилювача класу D. Особливість пристрою в перетворенні аналогового сигналу в імпульсний і знову в аналоговий під час подачі на колонки. Оптимальне значення сигнал/шум досягається саме з цим звукопідсилювачем. Але, цей тип зустрічається дуже рідко.

Ми пропонуємо такі рішення у вигляді лампових MusatoffPharaoh або гібридних LUXMANSQ-N150, iFiAudioRETROSTEREO 50 , LuxmanSQ-N150 и LuxmanD-N150, MagnatMR 780.

Акустична система
Колонки - та сама частина домашньої аудіосистеми, яка візуально притягує погляд і показує, наскільки якісно підібрані інші елементи. Адже тільки за допомогою акустичної системи можна зрозуміти звучання програвача і потужність підсилювача.
Для того, щоб акустична система працювала довго і приносила задоволення, ми рекомендуємо дотримуватися таких правил підбору.

1. По-перше, візьміть до уваги площу приміщення, в якому перебуватиме система. Не треба купувати великі колонки в маленькі приміщення - звук буде занадто об'ємним і не привабливим.
2. "Поличники" і "напольники". Що вибрати? Як зрозуміло з назви, полична акустика компактніша і вміщується на полицях, меблях. Підлогова система видає об'ємний звук набагато потужніший за поличники, їх зручніше встановлювати в приміщеннях з великою площею.
3 Акустичну систему також підбирають за активними і пасивними компонентами. Перший варіант зручний тим, що підсилювач уже вбудований в акустику. Але, з іншого боку, пасивна система дасть змогу підібрати підсилювач на свій смак. Плюс до цього пасивні системи звучать краще.
4. Доцільним рішенням буде придбання акустичної системи, що відповідає ціні інших елементів домашньої аудіосистеми. Так ви зможете зібрати схожі за класом і якістю компоненти.
5. Для досягнення чистого звучання низьких частот зверніть увагу на наявність фазоінвертора. Пристрій представлено у вигляді отвору з трубкою для виведення повітря, завданням якого є передача широкого діапазону низьких частот.
6. Не купуйте лише довіряючи характеристикам. У кожного бренду свої матеріали для виробництва, схеми і компоненти. Тому, навіть за однакових параметрів колонки можуть відрізнятися потужністю і чистотою звучання, а також чутливістю. Тому, вибираючи колонки:
 • ознайомтеся з рекомендаціями виробника;
 • враховуйте сумісність усіх елементів домашньої системи, від яких залежатиме потужність звуку;
 • перевірте опірність акустичних колонок і підсилювача. Наприклад, у системи межа 4-8 Ом, у звукопідсилювача в межах 16 Ом. Рекомендуємо вибирати елементи з однаковими або близькими показниками опору.

Експерти нашого магазину playvinyl.com.ua готові підібрати відповідні вам компоненти акустичної системи, щоб ви могли повною мірою насолодитися якісним звуком.


Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens в Україні.
Нехай звук говорить сам за себе!
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger