PLAYVINYL PRO
Популярні вінілові терміни
Від новачка до професіонала в питанні вибору вінілових платівок
На сьогоднішній день вініл, на подив наших попередників, набирає безмежного інтересу. Програвачі платівок стають невід'ємною частиною домашнього інтер'єру, акцентуючи на собі всю увагу, і поряд з колекцією платівок створює навколо себе затишну атмосферу. Щодня в магазини надходять нові релізи улюблених виконавців, починаючи від романтика Френка Сінатри та електризуючої енергії AC/DC до віртуоза Джека Вайта і диско-дуету Дафт Панк.

Але купуючи ту чи іншу платівку, ми стикаємося з певними скороченнями і термінами, значення яких часто малозрозумілі недосвідченому поціновувачу. Ми вирішили виправити цю неприємність, розповівши вам, що ж означають ці незрозумілі символи.


180 gr. vinyl - платівка вагою 180 грам. Як правило, це платівки більш високої якості.

2 LP's - дві платівки в комплекті.

7' - семидюймова "маленька" платівка, що входить до комплекту конкретного альбому. Наприклад Nazareth "Snaz".

Archive copy - платівка з приватного архіву колекціонера, практично завжди в стані top copy. Може застосовуватися під час продажу як рідкісного, так і звичайного видання, але такого, що перебуває в унікальному стані.

Autograph - автограф виконавця. Найчастіше підвищує ціну на платівку.

Book/Booklet - книжка/буклет, що входить до комплекту альбому. Часто містить фотографії та цікаву додаткову інформацію про альбом. Також, підвищує вартість платівки.

Bonus tracks - додаткові композиції, що не увійшли до оригінальної версії альбому.

Box - коробка, в яку поміщаються платівки. Як правило, це дорогі подарункові видання.

Compilation - добірка пісень із попередніх альбомів або синглів. Простіше кажучи - "збірка".

Colour vinyl - платівка, виготовлена з кольорового вінілу. Колір вінілу не впливає на якість звуку. Але, візуально оцінити якість кольорового вінілу часто буває досить складно. Кольоровий вініл - додатковий аргумент до повішення ціни на платівку.

Download - код для завантаження легальної цифрової версії альбому.

Heavy vinyl - загальна назва для вінілових платівок вагою понад 150 грамів. Часто на платівках зустрічається вказівка 180 gr vinyl. Такі платівки часто вирізняються вищою якістю звуку.

Gimmick cover - обкладинка-"сюрприз", з різними "фокусами", несподіванками, жартами тощо. Наприклад обкладинка платівки Jethro Tull "Stand Up".

Inner sleeve - внутрішній паперовий конверт, що входить до комплекту альбому. У ньому зберігається платівка. Часто на конверті розміщують тексти пісень, фотографії та корисну інформацію. Наявність цього конверта (якщо платівка комплектувалася ним спочатку) підвищує цінність платівки.

Limited edition - платівка, випущена обмеженим тиражем. Як правило, становлять інтерес для колекціонерів.

Picture disc - платівка з нанесеним на її поверхню малюнком або фотографією. Іноді має досить високу цінність для колекціонерів.
Приблизно до початку 90-х (1991-1992) якість звуку таких дисків була низькою, що обов'язково слід враховувати під час купівлі. Як правило ці диски купують колекціонери, але не аудіофіли. Ми також не рекомендуємо Вам без особливої потреби прослуховувати picture disc, виданий до початку 90-х. Вважається, що з кожним прослуховуванням якість звуку такого диска погіршується. Ми не приймаємо претензії до якості звуку такого роду дисків, якщо вони видані до початку 90-х.

Poster - плакат, що входить до комплекту альбому. Наявність постера завжди підвищує вартість платівки. Іноді в кілька разів. Приклад: німецьке видання Jethro Tull "Benefit". Ціна комплекту з постером приблизно в 10 разів вища за ціну платівки без постера.

Remastered - платівка містить запис, який пройшов повторний мастеринг, унаслідок чого вона стала інакше звучати. Існують як любителі, так і противники ремастованого звуку.

Round cover - конверт платівки має заокруглені кути. Наприклад Obscured by clouds (Pink Floyd).

Sticker - наклейка, що входить до комплекту альбому.

Це загалом усі скорочення, які ви можете зустріти в описі бажаних альбомів в магазині вінілових платівок PlayVinyl. Заповнюйте свої колекції та насолоджуйтеся аналоговим звучанням! З повагою, команда PlayVinyl.

Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger