Гайд по клавішних контролерах

З цієї статті ви дізнаєтеся, які міді-клавіатури сьогодні лідирують на ринку, і станете загалом трохи краще розбиратися в тому, як вибрати собі відповідну модель.
Гей! Сьогодні розберемося, що за звір ці MIDI-клавіатури і з чим його їдять :)

Подивимося, які виробники і моделі міді-клавіатур зараз користуються попитом на ринку, та й загалом трохи краще розберемося, як вибрати собі підходящу модель і якою вона має бути.

Почнемо з того, що слово "MIDI" в назві не має нічого спільного із середніми або якимись іншими розмірами клавіатури. MIDI - це не що інше, як абревіатура: Musical Instrument Digital Interface, або Цифровий Інтерфейс Музичних Інструментів.
Їдемо далі: так, ця штуковина дуже схожа на синтезатор, іноді навіть на цифрові піаніно, але це тільки зовнішня схожість. Найголовніше, що відрізняє "мідюшки" (до речі, так їх називають у народі) від синтезаторів - це те, що вони не вміють звучати самостійно.

До речі, клавіатуру ще заведено називати MIDI-контролером, у такий спосіб підкреслюючи її виключно "управлінські" функції.

Перевага сучасних міді-клавіатур це, звичайно, їхня універсальність. Практично на кожному контролері, крім звичних клавіш і коліс пітчу і модуляції, є ще купа різних регуляторів. Тож замість кількох девайсів можна купити собі один такий "комбайн".

На що зазвичай всі дивляться під час вибору міді-клавіатури:

 • Якість збірки

 • Кількість клавіш і їхній розмір

 • Наявність додаткових регуляторів

 • Наявність візуалізації

 • Наскільки продумана інтеграція в музичний софт

 • Співвідношення можливості/мобільність

 • Наявність входів і виходів MIDI, а також роз'ємів для педалей сустейна та експресії

 • Наявність функції Aftertouch для екстраконтролю

 • Можливість живлення по USB без підключення адаптера

 • Тип механіки клавіш (бувають вони такі: зважена, напівзважена і незважена (т. зв. синтезаторна). Чим важча, тим більше гра схожа на справжній рояль або піаніно. Незважені клавіші найлегші, молоточковий тип - найважчі. Не знаєш, що вибрати - рекомендуємо зупинитися на золотій середині, напівзважених клавішах.
Novation Launchkey
Що ж там за начинка?
Що одразу впадає в око, це те, що нові інтерфейси вбудовані в такі самі суцільнометалеві корпуси, що і їхні попередники, і мають той самий набір і таке саме розташування регуляторів, LED-світлодіодів і кнопок. Незважаючи на схожість, оновлені девайси мають набагато крутіший вигляд з їхнім темно-сірим сталевим оздобленням "space grey", білими світлодіодами і підсвічуванням кнопок, а також акуратнішим маркуванням.

Менш помітно те, що оновлені інтерфейси тепер використовують USB 3, що дає невелике, але все ж поліпшення двосторонньої затримки, і підключаються до хоста Mac, Windows або iOS пристрою через роз'єм USB-C. Кабель USB-C входить у комплект, але, з огляду на його невисоку вартість, ми були б раді побачити в комплекті перехідник з USB-C на USB-A.

Обидва пристрої зберігають свою максимальну частоту дискретизації / бітову глибину на рівні 96 кГц / 24 біт, проте Audient вичавила трохи більший динамічний діапазон з AD і DA перетворювачів: + 7 дБ і + 11 дБ відповідно для iD4, і + 5 дБ і + 9 дБ для iD14. Крім того, якщо оригінальний iD14 міг забезпечувати фантомне живлення тільки під час під'єднання до зовнішнього джерела живлення, нові інтерфейси повністю живляться від шини та видають сигнал фантомного живлення, який відповідає специфікації (48 В ± 4 В за 10 мА на канал). Здорово? ???? Обидва інтерфейси постачаються з комплектом програмного забезпечення Audient ARC, включно з LE-версіями Cubase і Cubasis, плагінами для інструментів і навіть безкоштовними уроками виробництва.

Оновлення MkII також підтримує loopback, надаючи користувачам iD4 і 14 MkII два віртуальних входи. Вони дають змогу спрямовувати аудіо з інших програм на твоєму комп'ютері до DAW, що дає змогу вести пряму трансляцію та віддалено записувати подкасти через Zoom без додаткового софту ????


Чудова четвірка
Конфігурація входу/виходу iD4 не змінилася: у цьому інтерфейсі два входи і два виходи. Канал 1 призначений для мікрофона і лінійних сигналів, з передпідсилювачем, запозиченим у флагманської консолі Audient ASP8024-HE. Вхід другого каналу розташований на передній панелі і призначений для сигналів інструментального рівня. Вхід оснащений схемою JFET A-класу, аналогічною тій, яку ти можеш знайти всередині гітарного або басового підсилювача, і яка покращує звучання під час використання програмних моделей підсилювача і динаміків. Кожен вхідний канал має незалежний регулятор посилення, а також регулятор для встановлення балансу між прямим вхідним сигналом монітора і основним сигналом міксу, що повертається з твого комп'ютера.

Два вихідні канали iD4 пов'язані як з вихідними роз'ємами (jack) на задній панелі, так і з вбудованим підсилювачем для навушників, який відповідає за роз'єми для навушників 6,35 і 3,5 мм на передній панелі. Симпатичний і доволі великий обертовий енкодер контролює вихідний рівень, а поточний рівень відображається на 5-сегментних світлодіодних індикаторах, розташованих над ним (вони діють як індикатори рівня, коли ти не взаємодієш з регулятором). Натискання на енкодер знижує яскравість вихідного сигналу на 15 дБ, і ти можеш вимкнути основні виходи - крім виходу для навушників - за допомогою спеціальної кнопки вимкнення звуку.

Поруч з усім цим добром розташована кнопка з написом "iD", яка активує розумний режим "ScrollControl". Це взагалі круто: ти можеш перетворити ручку регулювання гучності на віртуальне колесо прокрутки і керувати безліччю сумісних екранних параметрів. Це швидкий набір налаштувань, регулювання фейдерів або навіть автоматизація запису, не витрачаючи години на перегляд екрана ????
Старший брат
Маючи максимум десять вхідних каналів, iD14 забезпечує набагато більшу гнучкість, ніж його молодший побратим. Перші два входи - це мікрофонний/лінійний вхід, знову ж таки з передпідсилювачами Audient та окремими перемикачами для увімкнення і вимкнення фантомного живлення. Невеликий нюанс тут полягає в тому, що положення перемикача є єдиним візуальним індикатором увімкнення фантомного живлення; червоний світлодіод, що використовується на iD4, був би надійнішим - його важче не помітити.

Інструментальний вхід на передній панелі iD14 перекриває мікрофонний/лінійний вхід каналу 1 на задній панелі і має той самий супер-зручний для гітари вхід JFET класу A, що й на iD4. Ти можеш отримати доступ до решти восьми вхідних каналів через оптичний цифровий вхід. Він може працювати або в стереофонічному режимі S/PDIF, або в багатоканальному режимі ADAT, тому для його використання знадобиться додаткове обладнання. Цифровий вхід може працювати на частоті до 96 кГц, але, звичайно, кількість каналів ADAT зменшиться вдвічі (тобто до чотирьох ????), якщо ти працюєш на частоті, вищій за 48 кГц.

ID14 отримав додаткову пару вихідних каналів, у підсумку їх стало шість. Чотири з них підключаються до пар роз'ємів на задній панелі, а ще два - до вбудованого підсилювача для навушників. Те, що ти відправляєш на ці виходи, залежить від того, як ти налаштовуєш додаток iD Mixer. У нього є три режими: Master, Cue A і Cue B, вони потрібні, щоб налаштувати різні мікси для різних цілей і направити їх на бажані вихідні канали. Тут ти також можеш призначити один із входів iD14 як джерело мікрофона talkback або використовувати будь-яке інше джерело, доступне на твоєму комп'ютері, включно з його вбудованим мікрофоном (якщо такий є).

Хороша новина: розумний ScrollControl від Audient доступний і на iD14. Якщо ти не хочеш його використовувати, то кнопці iD можна без проблем призначити якусь іншу функцію, наприклад, talkback або перемикання на альтернативні монітори.

ID4 - просто фантастичне рішення для гітаристів. Його вхідна конфігурація добре підходить для під'єднання мікрофона до гітарного підсилювача або акустичної гітари при одночасному записі DI-сигналу інструмента для подальшого повторного посилення. Але це не дуже підійде тим, хто працює зі стерео сигналами, оскільки на другому каналі пристрою немає лінійного входу.

В ID14 ця проблема вирішується, але декого може відлякати необхідність у додатковому обладнанні для повного розблокування вхідних можливостей. Проте обидва пристрої - чудові робочі конячки ????, мають гарний вигляд і оснащені передпідсилювачами консольної якості та унікальною функцією ScrollControl. Крім того, щойно ти зареєструєш свої обновки, то отримаєш доступ до колекції програмного забезпечення Audient ARC, з якою зможеш розпочати роботу в найкоротші терміни. Не забудь і не полінуйся зацінити їх ????
Ключові особливості
 • Оновлення двох популярних аудіоінтерфейсів середнього рівня;

 • Покращення динамічного діапазону AD- і DA-перетворювачів;

 • Підключення USB 3 з повним живленням від шини через роз'єм USB-C;

 • Loopback функція;

 • Розумні, сучасні та естетичні;

 • iD14 отримує додаткову пару виходів на задній панелі;

 • Мікрофонні передпідсилювачі взяті з широкоформатної консолі Audient ASP8024-HE;

 • Фантомне живлення відповідно до специфікації на всіх мікрофонних входах;

 • Поворотний енкодер, що налаштовується, може служити кільком цілям.

Усі звукові карти Audient

Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger