PLAY VINYL

Як обрати вініловий програвач?

"На вінілі немає чистоти, але є реальність" Мік Джаггер


Розквіт популярності вінілу припав на другу половину 20 століття: з 60-х по 80-ті практично всі більш-менш успішні музиканти випускали свою музику на платівках. У той час уже з'явився формат "довгограючої" платівки (LP - Long Play), що дає змогу записувати на вініл повноцінні альбоми тривалістю до 60 хвилин. Однак і раніше, з кінця XIX, програвачі вінілів були найпопулярнішим пристроєм для відтворення музики.

Недорогий, зручний у масовому тиражуванні, такий, що забезпечує високу якість запису звуку і не потребує придбання складної та дорогої апаратури - вініл завоював серця слухачів у всьому світі.
"Я великий колекціонер вінілу - у моєму домі є кімната, повністю присвячена вініловим платівкам, і я завжди обожнював збирати саундтреки до фільмів на вінілі. Музика це невіддільна частина моїх картин. Під час роботи над фільмом, я постійно перебуваю в цій музичній кімнаті. Найкрутіше, це підбирати музику до певних сцен у фільмі. Слухаючи платівку, я подумки уявляю що буде добре ось для цієї бійки, а що відмінно ляже на завершальні титри"
Квентин Тарантино
Кінорежисер
До кінця 20 століття інтерес до вінілових платівок став помітно падати, не в останню чергу через появу компакт-дисків. Якийсь час виробництво платівок ще тривало, проте з початком нового тисячоліття виробництво вінілу практично припинилося в усьому світі. Простіші, доступніші та набагато дешевші формати швидко перетворили програвачі вінілу на музейну рідкість, а платівки - на раритет. І здавалося, ніщо не здатне повернути до життя таке явище як прослуховування музики на вінілових платівках.

На початку XXI століття індустрія вінілу отримує несподіване продовження. З 2005 року починається впевнене зростання виробництва платівок, що триває до сьогоднішнього дня. У 2015 році на планеті було продано понад 100 мільйонів вінілових платівок, а корпорація Sony повідомила про плани відновити випуск вінілу після 30-річної перерви. Згідно з даними Billboard, уперше за довгі роки продажі цифрової музики в Америці скоротилися, тоді як вініл, як і раніше, переживає небувалий сплеск популярності.
Експерти стверджують, що людям набридла одноманітність і безликість віртуальної музики. Раніше її доступність і дешевизна були перевагою, зараз люди хочуть відчути емоції від прослуховування музики, вони шукають у вінілі естетику, "теплоту" звуку і безпосередній контакт із носієм музики.

Несподіваний ренесанс вінілу настільки цікавий, що про ймовірні причини "другої хвилі" варто поговорити детальніше.

1
Естетика вінілових платівок
Вініл матеріальний: платівку можна дістати з конверта, поставити її в програвач, а потім насолоджуватися аналоговим звучанням, паралельно вивчаючи дизайн обкладинки. Нічого подібного цифрова музика запропонувати не може, і в цьому навіть її доступність/дешевизна не здатні врятувати. Під час тотального тиражування і "серійності" вінілова платівка дарує людині задоволення контакту з чимось унікальним: адже часто вінілові платівки навіть нумерують вручну, а один і той самий альбом можуть випускати в кількох версіях, тож цілком імовірно, що у ваших руках може опинитися рідкісний, ексклюзивний екземпляр. Ще двадцять років тому простота і доступність цифрових форматів миттєво підкуповувала слухачів, але сьогодні люди цим переситилися: в ціні індивідуальність, ексклюзивність або, якщо завгодно, відносна унікальність музичного формату.

Програвач вінілових платівок дарує відчуття ритуалу, він створює особливу атмосферу. Платівка, що крутиться під голкою, характерний тріск, безпосереднє налаштування програвача - все це ніби "матеріалізує" музику, ви не просто ввімкнули трек в iTunes, а здійснили повноцінний матеріальний акт, в результаті якого - звучить музика.

У тому, щоб купити програвач вінілу, ще й після довгої процедури вибору, періодично знаходити нові цікаві платівки, здійснювати профілактичний ремонт - у цьому є і естетика, і хобі, і приємний ритуал. А ритуали, як відомо, людство любить здавна.

Вінілова платівка дарує людині задоволення контакту з чимось унікальним
2
Якість і глибина звуку
Можливо, однією з головних причин "вінілового відродження" є нездатність цифрових формат видати справді яскравий, глибокий і цікавий звук. А ось програвачі вінілів, майже всі без винятку, видають той самий "теплий ламповий" звук, який цінується любителями музики. Описати словами складно, але кожен, хто свого часу наважився купити програвач вінілових платівок, знає, про що я говорю: соковитіше, насиченіше, унікальне звучання.

І цей "особливий звук" - не результат самонавіювання збожеволілого вініломана: між програванням музики з CD-диска і прослуховуванням платівки є фундаментальна різниця - різниться сама технологія відтворення музики.

"Це так захоплює, йти за новою платівкою в передчутті дива. А після покупки, тримати її, насолоджуватися дизайном обкладинки, відчувати цю любов, яку автор вклав у цей пласт. Навіть аромат вінілу, він прекрасний"
Мартин Гор
Один із засновників Depeche Mode, написав більшу частину пісень гурту
Платівка - носій інформації, що має аналогову природу. Що це означає? Те, що звук, записаний на вінілі, аналогічний тому, який був витягнутий музикантами під час запису на своїх інструментах. Звукові хвилі в процесі виробництва платівок перетворюються на електричний імпульс, який, своєю чергою, малює хвилю-доріжку на платівці. А вже вініло-програвач цей аналогічний електроімпульс за допомогою головки звукознімача перетворює назад у звукову хвилю. Таким чином, у результаті "перенесення" звуку на вініл, із самою природою сигналу не відбувається абсолютно ніяких маніпуляцій, змінюється лише фізичне відображення музики. Тож теорія "багатшого і теплішого" звуку цілком обґрунтована.

Інша принципова відмінність цифрового формату від аналогового полягає в дискретності природи першого з них. Цифровий сигнал влаштований як кінострічка: у кожній секунді старого фільму закладено цілих 24 кадри, але наше око бачить зображення як таке, що безперервно рухається. У цифровому сигналі також є поділ на деякі дискретні точки в часі, інформація про які закладена у файл. Програвач зчитує її і відповідним чином добудовує звукову хвилю так, щоб ми чули сигнал як безперервний потік звуку. Однак людський слух обдурити не так просто, може, в цьому проблема? Ми ніби підсвідомо вловлюємо "неприродність" музичного потоку, хоча за фактом не можемо помітити різниці. Однак природа сигналу - справді "нелюдська". І це чутно.
Проигрыватель Crosley T100
Вихідний аналоговий сигнал є безперервною хвилею, що складається з нескінченної безлічі фізичних точок, а цифровий сигнал навіть за найвищої частоти дискретизації - це все одно обмежена кількість координат.
Нарешті, та сама "теплота" звучання безпосередньо зумовлена відтворенням низьких частот. Порівняно з журналістом Pitchfork Марком Річардсоном, так звана теплота вінілу є чимось на кшталт "неакуратно записаного баса". Річ у тім, що велика кількість низьких частот негативно впливає на ширину канавок і звукоінженерам доводиться додатково коригувати доріжки під час запису композиції на платівку.

Словом, рішення купити програвач вінілів забезпечить Вам насолоду більш "повним і багатим" звуком. Факт. І що якісніший вініловий програвач, то кращим буде звук. В інтернет-магазині PlayVinyl Ви знайдете найрізноманітніші варіанти поєднання якості звуку, ціни та дизайну - ми здатні на 100% задовольнити Ваші запити й очікування від купівлі програвача вінілів. Однак розповімо ще про одну ймовірну причину "вінілового ренесансу" - потяг до візуальної естетики, зумовлений почасти загальною увагою до вінтажу.
3
Наскільки важливий дизайн?
Вініловий програвач - не просто плеєр, не лише пристрій для відтворення звуку. Це повноцінна дизайнерська одиниця, здатна слугувати елегантною прикрасою інтер'єру. Стильний вінтажний дизайн багатьох сучасних програвачів створює особливу атмосферу в домі, особливу естетику.
Згадайте перший пункт наших міркувань: вініл матеріальний, його можна помацати і поставити на полицю. Така матеріалізація звуку вкрай до душі людям, які живуть у цифровому світі - вона дає змогу "зачепитися" за музику в прямому сенсі слова. І ця якість вінілу чудово поєднується з естетичними вимогами, що висуває людина до всього, що її оточує. Адже набагато приємніше і цікавіше купити вініло-програвач, який не тільки справний і добре відтворює музику, а й має приголомшливий вигляд.

Вінілові програвачі, що добре поєднують сучасні технології відтворення звуку і витончений вінтажний дизайн, користуються найбільшою популярністю. Приклад тому - продукція американського бренду Crosley. Випустивши перший екземпляр 1992 року, компанія Crosley створює програвачі з акцентованою увагою на дизайн. Безумовно, звук для них вкрай важливий, Crosley застосовують сучасні технології звуку для того, щоб домогтися максимальної насолоди від прослуховування музики. Однак дизайн - те, що теж має велике значення.

Сучасні вінілові програвачі збираються з високоякісних матеріалів, часто мають сталеве оздоблення по кутах, хромовані петлі кришки, замки і кріплення ручки валізи. Програвачі оснащуються всілякими дрібними елементами, що запобігають випадковому падінню або появі жирних слідів від рук.

Словом, ефектна зовнішність програвача вінілу - додатковий критерій оцінки, ще один привід купити "саме той" екземпляр, а не інший.
Програвач Crosley Cruiser Deluxe
4
Як вибрати хороший програвач вінілу?
"Хтось намагався сказати мені, що CD диски кращі за вініл, мовляв, у них немає стороннього шуму. Я відповів: "Слухай, чувак, саме життя сповнене стороннього шуму""
Джон Пил
Британський радіоведучий і диск-жокей
Вибрати й купити програвач вінілу не так просто: Google видає надто багато суперечливих думок і відгуків, а інтернет-магазини пропонують занадто багато різнопланових пропозицій, на будь-який смак і колір.

Ми пропонуємо робити вибір програвача вінілу на основі деяких основоположних чинників - якості механіки, компактності, наявності динаміків, функції Bluetooth і, звісно, дизайну.

1
Якість механіки

Хороший програвач відрізняється від поганого насамперед якісно зробленими і зібраними в один пристрій механічними вузлами програвача. Відтворення аналогового звукозапису - електромеханічний процес, відповідно, важлива якість механічних вузлів: шарнірів тонарма і мотора, точність, заточка і матеріал голки. Усі ці технічні аспекти сильно впливають на процес: дешевий програвач із низькосортною механічною частиною не тільки не принесе задоволення від прослуховування музики, а й назавжди зіпсує ваші платівки. Тисячі екземплярів загинули саме через погану механіку та неточну підгонку деталей. Коли Ви вже готові купити вініловий програвач, докладніше дізнайтеся, наскільки хороша механіка у вподобаного екземпляра.
2
Компактність і простота підключення

Для вініломана-початківця найбільшою проблемою буде розібратися, що ж, зрештою, потрібно купити для відтворення музики з вінілу. Інтернет каже, що нам можуть знадобитися додаткові колонки, акустика, фонокоректор та інші додаткові девайси: їх також потрібно знайти, вибрати і купити, потім з'єднавши в єдину музичну систему. Звучить не надто просто, так?

Сучасні компактні програвачі, зокрема, Crosley Cruiser Deluxe або Програвач Crosley С62, сгідно вирішують Вашу проблему.

Програвач Crosley Cruiser Deluxe - найвідоміша модель цього бренду. Порівняно бюджетний, стильний програвач із вбудованими динаміками. Прекрасний варіант для початківців - зокрема, завдяки тому, що він звучить "сам по собі". Жодної додаткової апаратури не знадобиться для якісного відтворення звуку. Компактний програвач вінілу, що пропонує динаміки або можливість їх підключення, а також оснащений функцією Bluetooth. Чудові динаміки в умовах квартири або будинку, для гучних вечірок можна додатково підключити зовнішні колонки.

Програвач Crosley T150. Модель більш професійного рівня для меломанів з підвищеними запитами. Це ціла аудіосистема, з двома колонками в комплекті, мінімалістичним дизайном, а також бездоганним звучанням. Crosley T150 - найкраще рішення для домашніх вечірок і величезних компаній. А продуманий лаконічний дизайн додасть унікальності у Ваш інтер'єр.
3
Остання порада

Якщо Вам знадобиться допомога в купівлі вінілового програвача, то менеджери інтернет-магазину PlayVinyl із задоволенням допоможуть у виборі. Ми не тільки займаємося продажем вінілових програвачів і платівок, ми цінуємо справжній звук і дизайн у програвачах, для нас це не просто плеєр, а частина інтер'єру, частина життя.
Якщо ви всерйоз налаштовані купити вініловий програвач, ось ще одна загальна порада: не купуйте нічого надто дешевого, обирайте серцем і пам'ятайте про головне: вініл знову повернувся в обійми людства, не бійтеся, що платівки день у день перестануть виробляти, а Ви самі швидко перегорите.
Play Vinyl Pro
PLAY VINYL PRO це новий рівень звуку.
Офіційний представник Audio-Technica, Pro-Ject, Yamaha, Klipsch, Jamo, Dali, Marantz, Denon, Thorens.

Широкий вибір професійної акустики, програвачів вінілу та платівок.
Нехай звук говорить сам за себе!

#плейпро
Офіційний представник брендів:
Замовити безкоштовну консультацію
Купуй в Instagram
playvinyl_ukraine | playvinyl.pro
Нужна консультация?
Напишите нам в мессенджер
Messenger